Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

TÜKODER’in Açılımı Nedir?

Aşağıda TÜKODER’in açılımı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde sivil toplum alanında birçok kurum kurulmuştur. Bu kurumlar dernek ve vakıf olarak faaliyet göstermektedir. Dernekler ve vakıflar sosyal hayatımızda haklarımızın farkında olmamızda etkili olmaktadır. TÜKODER de bu derneklerden biridir. İnsanların ihtiyaçlarının giderilmesinde TÜKODER oldukça etkilidir.

TÜKODER, Tüketiciyi Koruma Derneği olarak faaliyet yapmaktadır. Tüketici haklarının farkında olunması, bilinçli tüketimin gerçekleşmesi için çalışmalar yapar. Sivil toplum örgütü olarak vatandaşların haklarının korunmasında, tüketimin kanunlara uygun olarak yapılmasında etkilidir. Bir dernek olarak kanunlara uygun bir şekilde çalışmaktadır. Tüketiciyi Koruma Derneği, tüketimin kurallarına uygun, gerekli ve yerinde oluşmasında da etkili olmaktadır. İnsanların bunun farkında olması her şeyi değiştirmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. seray dedi ki:

    Tükoder, babamın geçen sene başvurduğu bir vakıf olduğu için iyi bildiğim bir kurum. Bir telefon almıştık ayıplı mal çıktı bu vakıf sayesinde hakkımızı aradık ve para iadesi alabildik.

Yorum Yaz