Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

“TÜBA” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları

Aşağıda “TÜBA” kurum adı, kuruluş tarihi ve kuruluş amaçları kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye, bilim alanında geçtiğimiz asır içerisinde birçok hamle yapmaya başlamıştır. İçinde bulunduğu asır içinde de kısa sürede birçok bilimsel kurumun kurulması ve çalışmaların yapılması söz konusu olmaktadır. Bilim, akıl ve mantık yolunda teknolojinin de önü açılmaktadır.

TÜBA, Türkiye Bilimler Akademisi olarak faaliyet göstermektedir. 2 Eylül 1993 yılında kurulan bir kurum olarak henüz yeni bir müessese olup bilimsel çalışmalarına ve akademik araştırmalara katkı sağlamaktadır. Bilimin geliştirilmesi ve teknolojinin temellerinin atılması için kurulmuştur.

Türkiye’de tüm bilimler alanında çalışmaların ve araştırmaların yapılmasında ortak bir amaca ve hedefe hizmet edilmesini sağlamaktadır. Gerek Fen Bilimleri gerekse Sosyal Bilimler alanında yapılan çalışmaların akademik olarak yayınlanmasında da destek oluşturmaktadır.

Tez, doktora çalışmalarının yayınlanmasında, arşiv oluşturulmasında ve istifadeye açılmasında teknik olarak da imkan ve fırsatlar oluşturmaktadır. Akademi alanındaki yeni ve eski çalışmaların tutarlılık içinde sürmesini, özgün ve özgür çalışmalar yapılmasını da sağlamaktadır.

Türkiye’de bilimcilerin ve araştırmacıların sosyal statü kazanmalarını ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesini de temin eden bir kurum olarak kurulduğu günden bu güne çeşitli birimler kurup planlamalar yaparak bilim insanlarına akademi önemli katkılar sunmaktadır.

Bilim alanında yapılan çalışmaların uluslararası seviyede olmasında da önemli katkı ve etkileri bulunan bir kurum olarak faaliyet göstermektedir.

“TÜBA” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. merve dedi ki:

  harbiden çok iyi olmuş beğendim ödev bitmiş oldu sayenizde.

 2. Anonim dedi ki:

  Sizin aklınızda sorun olmasın zaaa zaaa

 3. Fadime dedi ki:

  işte harika hemen bitirdim ödevimi yazanların eline sağlık canlarım

 4. Anonim dedi ki:

  Tuba kuruluş amaçları

 5. Seyma dedi ki:

  Kuruluş amacı çok kısa

 6. Zişan dedi ki:

  Kısası yok mu

  1. Anonim dedi ki:

   Yok canım

 7. mine dedi ki:

  araştırma ödevimde kullandım, beklentimi karşıladı emek için teşekkürler

 8. ilayda dedi ki:

  Merhaba herkese sayfa süper ötesi çok güzel, teşekkürler “TÜBA” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  1. Jony sins dedi ki:

   Demek 6. Sinıfsın

Yorum Yaz