Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2021

“TTK” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları

Aşağıda “TTK” kurum adı, kuruluş tarihi ve kuruluş amaçları kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından ülkenin modernleşmesi ve muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çeşitli inkılaplar yapılmıştır. İkinci devre inkılapları olarak da birçok kurum kurularak bilimsel ve medeniyet araştırmalarının yapılması için devlet destek sağlamıştır.

TTK, Türk Tarih Kurumu olarak 12 Nisan 1931 yılında kurulmuştur. Tarih alanında araştırmaların yapılması ve bilgi ve belgelerin ortaya konması, kadim eserlerin en iyi şekilde sansürsüz olarak millete ulaştırılması ve tarih yayıncılığının sürdürülmesi için kurumsal çalışmalar yapma amacında olarak faaliyet göstermektedir.

Türk Tarih Kurumu, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayacak olan bilgi ve belgelerin yayınlanmasında toplumda tarih şuurunun oluşmasında, araştırma ve çalışmaların yapılmasında faaliyet göstermektedir. Ortak bir tarih anlayışının oluşması için yayın ve araştırmalar yapmaktadır.

Anadolu üzerinde medeniyetler tarihinin ve savaş tarihinin ayrıntılarını ve geçmişini ortaya koymak, neden – sonuç ilişkisi içinde bilimsel olarak araştırmaların yapılmasında imkan ve fırsat oluşturmak için bağımsız ve tarafsız olarak faaliyet göstermektedir.

Türk Tarih Kurumu, günümüzde de en kadim eserlerin yayınlanmasında ve makul fiyatlarla halka arz edilmesinde önemli bilimsel ve akademik çalışmalar da yapmaktadır. Böylece kaynakların ulaşılabilirliği ve erişime açılması noktasında önemli destekler oluşturmaktadır. Sağlam ve derinlikli araştırmaların yapılmasında teşvik edici çalışmaları ortaya koymaktadır.

“TTK” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceren dedi ki:

  hava atma ceren senin biraz kalkmış

 2. ceren dedi ki:

  merhaba arkadaşlar, “TTK” Kurum Adı, Kuruluş Tarihi ve Kuruluş Amaçları ödevim için kullandım, ben Adana birincisi ceren hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  1. Anonim dedi ki:

   kendini bişey sanma ceren güzelsin ama sondan güzel senden önce ben varım ve bende tembelleri yani senin gibi tembelleri sevmem

 3. karşılık dedi ki:

  Birazdan devam edeceğim.

  1. Anonim dedi ki:

   OLABİLİR TEMBELİ ANCAK TEMBEL SEVER

Yorum Yaz