Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2020

Truva Virüsü Adını Nereden Almıştır

Truva virüsü, günümüzde yaygın bir truva virüsüdür. Truva virüsü bilgisayara bir program yüklendiğinde anında bilgisayara gelir. İlk başta yüklendiğinde zararsız olarak görülen truva programı, program aktif hale geldiğinde bilgisayar ve programlar açısından büyük tehlike arz etmektedir.

Truva virüsünün iki çeşidi bulunmaktadır. Bu programın truva adını almasının nedeni; başta zararsız olarak görünüp aktif hale geldiğinde hızla bilgisayara ve programlara yayılıyor olmasıdır. Eğer truva virüsü bilgisayarda aktifleşmez ise tek başına bir işlem yapamamaktadır ve böylece bilgisayara zarar veremez. Ayrıca web sitesi, e-posta ve açık portlar gibi nedenlerle truva virüsü kolaylıkla bilgisayarlara girebilmektedir.

Peki bilgisayarımızı truva virüsünden nasıl koruyabiliriz?

Güvenli olmadığını düşündüğümüz ya da kimden geldiğini bilmediğimiz e-postaları açmamalıyız. Bilgisayarlara anti virüs programları yükleyip güncellemeleri açmalıyız ya da kendimiz sık sık aralıklarla güncellemeliyiz. Böylece truva virüsü bilgisayara kolay bir şekilde giremeyecektir ya da girip yerleştiyse bile bilgisayara zarar veremeden temizlenecektir.

Truva Virüsünün Adı Nereden Gelmiştir Konusundaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Efe İrfanoğlu dedi ki:

    Sanırsam kuralları benimle aynı düşüncede olan birileri yazmış olmalı…Evet bende şu Türkçeyi doğru düzgün konuşmayan uzata uzata yazan ve hakaret kullananlardan nefret ederim.

Yorum Yaz