Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

TRT 3 Frekans

TRT 3 Uydu Frekansı Türksat, TRT 3 Frekans Güncel 2018 Türksat 4A uydusu

2 Ekim 1989 tarihinde kurulan TRT 3, 2010 yılına kadar TRT’ye bağlı yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Kanal genellikle spor ağırlıklı programlara yer vermektedir. Zaman zaman TBMM TV, TRT GAP olarak da yayın yapan kanal; 2008 yaz olimpiyatlarını canlı olarak yayınlamıştır. Kanal bu olimpiyatları HD olarak yayınladıysa da daha sonra yeniden normal yayına geçiş yapmıştır.

Kültürel Zenginliğimiz adı altında birçok farklı lehçede yayın yapmıştır.  Boşnakça, Arapça, Kurmanci (Kürtçe ), Çerkezce ve Zazaca kanalın yayın yaptığı dil ve lehçelerdendir. 2009 yılında domuz gribi salgını başlayınca öğrencileri bilgilendirmek adına kısa süre bu konuda bilgilendirici ve eğitici bir programa yer verilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili haberleri yayınlayan Meclis TV, TRT 3 ile dönüşümlü yayın yapmaktadır. yine 1989 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesine ait bir kanal olarak kurulan TRT GAP da TRT 3 ile dönüşümlü yayın yapan bir televizyon kanalıdır.

trt 3

Hemen Alttaki Linke Tıklayarak yeni frekansları görebilirsiniz. Bu Kanal Türksat 4A Uydusunda Yeni Frekansına Geçmiştir.

Türksat 4A Yeni Frekans Bilgileri Kanal Listesi İçin Tıklayınız

TRT 3 Frekansı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet dedi ki:

    TRT 3 TBMM frekansı yazar mısınız.

  2. mustafa arpacıoğlu dedi ki:

    Meclis tv frekans bilgileri

  3. Ahmet ÖZGÜR dedi ki:

    trt3 spor kanalının şifresini rica

Yorum Yaz