Trafik Levhaları Neden Vardır

Trafik levhaları neden önemlidir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Yayalar, arabalar ve hayvanlar aslında ulaşım sağlarken trafiği oluştururlar. Trafiğin belirli kurallar çevresinde ve düzenli bir şekilde ilerleyebilmesi için trafik levhalarından yardım alınmaktadır. Araçların kullanmaları için ayrılan karayolları her ne kadar araçlara ayrılmış olsa da yine de tehlike arz etmektedir. Bu nedenle sürücülerin daha dikkatli olması için trafik levhalarından yardım alınmaktadır. Trafik levhaları öncelikle sürücülere yol gösterir ve yol durumu hakkında sürücülere bilgi verir böylece eğer yollarda bir tehlike olursa ya da yollarda tadilat, kaza gibi v.s durumları levhalar sürücülere bildirir.

Yolları hem yayalar hem de sürücüler ortak olarak kullanırlar. Yayalar trafikte hareket halindeyken trafik ışıklarını, alt ve üst geçitleri kullanırlar böylece trafik esnasında sürücülere zorluk çıkarmamış olurlar aynı zamanda yayalar da trafikte rahat hareket edebilirler. Eğer yolun belirli bir bölümünde tehlikeli bir durum varsa ya da yayaların karşıya geçeceği yerde geçit yoksa trafik levhaları ve trafik ışıkları yayalara ve sürücülere yardım eder ve böylece trafikte kazalar en aza indirilmiş olur.

Bu nedenle hem yayalar hem de sürücüler trafik kurallarının, trafik ışıklarının ve trafik levhalarının önemini farkına varmalı ve bu bilinçle trafikte hareket etmelidir ki can ve mal kaybına neden olan kazaları elimizden geldiğince önleyebilelim.

Trafik Levhaları Neden Vardır Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.