Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Trafik Kurallarına Uyulmaması ile Trafik Kazaları Arasında Nasıl Bir İlişki Olabilir?

Bu yazımızda trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde en temel sorunlarından biri trafiktir. Trafikte kazalar genellikle sürücülerin dikkatsizliğin kaynaklanmaktadır. Trafik kazalarında sürücülerin rolü nedeniyle bir de kurallara uymama durumu vardır. İnsanlar dikkatsizlikten, fırsatçılıktan ve acelecilikten kural hataları yapmaktadır.

Trafik kurallarına uymama durumu trafik kazalarına da neden olmaktadır. Trafik kuralları, trafiğin güvenli akışını sağlar. Kurallara uyulmaması bu güvenlik tedbirlerini riske sokar. Böylece güvenlik sorunu yaşanarak kazalar meydana gelir. Trafik kurallarına uyulmayan yerlerde trafik kazaları daha çok yaşanmaktadır. Kurallar uyulmak içindir. Bu nedenle trafik kurallarına uymalı, uymayanları uyarmalıyız. O zaman trafikle ilgili bir sorunumuz kalmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nafiye dedi ki:

    Trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında kesinlikle paralellik vardır. Kurallara ne kadar riayet edilirse o kadar az kaza olur. Çünkü o kurallar trafiği akışına koymak içindir.

Yorum Yaz