Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2018

Trafik Kazalarının Başlıca Nedenleri

Trafik Kazalarının Başlıca Nedenleri hakkında bilgi kısaca.

Bin civarında trafik kazası bir gün içerisinde vuku bulmaktadır. Trafik kazaları ciddi sonuçlar verebilir. Yaralanmaktan ölüme kadar çok farklı şekillerde sonuçları olabilir. Bunun yanında maddi zararı da büyüktür. Bir trafik kazasında tek seferde 15 kişi bile hayatını kaybedebilir. Yol durumu, taşıtlar, sürücüler, çevre bir kazanın oluşmasında etkili faktörlerdir. Bunlara yönelik çalışmalar yapılırsa trafik kazaları daha büyük oranlarda önlenecektir.

İnsanlar trafikte dikkatsiz davrandığı zaman kazalar meydana gelmektedir. Trafik kuralları sadece taşıtlar ve sürücüler için değildir. Yayaları da bağlayan kimi kurallar vardır. Karşıdan karşıya geçerken dikkatli olunması özellikle önem taşımaktadır.

Yollar zamanla birlikte bozulabilir. Sıcaklık farklılıkları, yağmur ve diğer atmosferik etkiler yolda çukurlar oluşmasına neden olabilir. Bunun haricinde yolların kış günlerinde buz tutması da önemli bir kaza sebebidir.

Taşıtlar belirli zaman aralıklarında bakımı yapılması gereken makinelerdir. Eğer denetimi aksatılırsa veya hiç yapılmazsa güvensiz yolculuk edilmeye başlanır. Araçta oluşacak teknik sorunlar trafik kazalarına yol açabilir.

Çevre hem yayalar hem sürücüler tarafından dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Etrafta oluşan durum ve olaylar gözlemlenmelidir.

7302

Trafik Kazalarının Nedenleri Kısaca Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz