Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

Toprak Devleti Yönetenler İçin Neden Önemlidir?

Bu yazımızda toprak devleti yönetenler için neden önemlidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Vatan, sınırları belli bir toprak parçasıdır. Vatan üzerinde yaşayan insanların ortak tarih ve kültür ile bir millet olması ve örgütlenmiş bir şekilde devlet meydana getirmesi vatan üzerinde gerçekleşir.

 

Vatana sahip olmak bir toprak parçasına sahip olmakla mümkündür. Vatanın bağımsızlığı, toprak parçasının uğrunda ölenler sayesinde korunmasıyladır. Toprağın millet ve devlet için önemi en başta vatan şuurunun bulunmasıdır.

Bir toprağa sahip olmak, bağımsız bir şekilde devlet olarak dünya siyaset arenasında bulunmaktır. Toprağın bütünlüğü, bölünmezliği aynı zamanında ona vatan anlamını yükleyen değerlerin bölünmezliğidir.

Bu nedenlerle bir devleti, milletin siyaset aynasındaki aksi olarak yönetenler için, toprak vatan olarak kıymetlidir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin hayat alanı, özgür yaşaması ve düşünmesi bir toprağa bağımsız bir şekilde sahip olmakladır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yeliz dedi ki:

    Hayatımızın altı toprak, üstü sevdadır… Toprak Vatan, sevdamız ise Türk’lüktür. Gerisi teferruattır… Vatan, Millet, Devlet sağolsun!

Yorum Yaz