Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Katkıda Bulunur Erkek mi Katkıda Bulunur Münazara

Aşağıda toplumun ilerlemesinde kadın mı katkıda bulunur erkek mi katkıda bulunur münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Toplumun ilerlemesi ve her yönden gelişmesi kadının eliyle gerçekleşebilir. Çünkü kadın aileyi oluşturan ve ailenin toplumda kökleşerek eğitimin, sosyalleşmenin ve birey olmanın temellerini atan anne rolünü üstlenir. Ailede kadın olarak annelik yapmak toplumu değiştirmenin tohumlarını oluşturmak anlamına gelmektedir.

*Toplumun ilerlemesi ve her yönden gelişmesi ancak erkeklerin katkısı ile mümkündür. Erkeklerin üretimdeki iş gücü yükü ve sorumluluğu toplumun en çok hizmet, bilim ve teknik açıdan büyümesinde, gelişmesinde ve medeni bir toplum haline gelmesinde etkili olmaktadır.

*Toplumun ilerlemesi ve her yönden gelişmesi kadınların eliyle gerçekleşebilir. Kadınların toplumda sorumluluk alması, görevlerini yerine getirmesi ve üretime katkı sağlayarak emek oluşturması toplumu ileri taşıyan olaylar olarak bilinmektedir. Kadınların ufkunun toplumda belirleyici bir rol üstlenmesi iyiliği ve yardımseverliğin artmasında etkili olur. Bu nedenle kadınların kamuda görev alması da gerekir.

*Toplumun ilerlemesi ve her yönden gelişmesi erkekler sayesinde gerçekleşebilir. Aile reisi olarak erkeklerin sorumluluklar üstlenmesi, ailede bütün ihtiyaçların karşılanmasında erkeklerin öne çıktığı bilinmektedir. Ataerkil toplumların daha üretken ve daha ileri toplumlar olduğu da tarihi bir gerçektir. Erkeklerin kamuda görev alması da bu nedenle daha fazladır.

Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Katkıda Bulunur Erkek mi Katkıda Bulunur Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. çok iyi ya, Selam bu ödev ciddiyim dikkat çekici, ödevim için kopyaladım Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Katkıda Bulunur Erkek mi Katkıda Bulunur Münazara ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.