Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Toplumun Güvenlik İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Toplumun Güvenlik İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Güvenlik İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar

Toplum yaşamında herkesin kanunlara uygun hareket etmesi toplumsal düzenin aksamadan yürütülmesine katkı sağlar. İnsanlar kendilerini güvende hissetmek ister. Huzur ve güvenliğin sağlanması da devletin görevlerinden biridir. Aynı zamanda ülkemizin iç ve dış tehditlere karşı korunması da önemlidir. Bu amaçla ülkemizde çeşitli güvenlik kurumları görev yapmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, il ve ilçe emniyet müdürlükleri, polis merkezleri, güvenlik ihtiyacımızı karşılayan kurumlara örnektir. Bu kurumlarda görevli yetkililer toplum düzeninin korunması, toplumun huzurunun sağlanması amacıyla önleyici faaliyetlerde bulunurlar. Güvenlik ihtiyacımızı karşılayan kurumlardan Türk Silahlı Kuvvetleri, T.C. Millî Savunma Bakanlığına; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ise T.C. İçişleri Bakanlığına bağlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. betül dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Toplumun Güvenlik İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir? mükemmel olmuş, bu arada Muğla güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz