Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Toplumun Eğitimsiz Bırakılması İnsanların Eğitimine Önem Verilmemesi Ne Gibi Olumsuz Sonuçlara Yol Açar?

Bu yazımızda toplumun eğitimsiz bırakılması insanların eğitimine önem verilmemesi ne gibi olumsuz sonuçlara yol açar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Eğitim doğuştan kazanılan bir insanlık hakkıdır. İnsan hakları kapsamında yer alan eğitim hakkı bireyler için devlet güvencesi altındadır. Sosyal devletler ve hukukun üstünlüğüne inanılan devletlerde eğitim en önemli insani ve beşeri faaliyetlerden biridir. Tarih boyunca üzerinde en çok emek harcanan alan eğitim ve öğretimdir.

Toplumda insanların eğitimsiz bırakılması ve eğitime önem verilmemesi o toplumun manen ölmesi demektir. Manen ölen toplumlar madden de ölen toplumlardır. Bu ölüm hali, üretim ve tüketim olarak her alanda etki oluşturur. Cehaletin esas alındığı toplumlar her zaman çağın gerisinde kalmıştır, sömürülmüştür ve bir şekilde adapte edilerek kullanılan toplumlar olmuştur. Cehaletin yaygınlaşması ve revaçta olması İslam dinine göre de kıyamet alametlerindendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nedim dedi ki:

    Toplumun eğitimsiz bırakılması insanların eğitimine önem verilmemesi hayattaki tüm olumsuzlukları beraberinde getirir. Hayatın akışında sağlıklı ve aktif bir yaşam için kesinlikle eğitim şarttır.

    1. Anonim dedi ki:

      Çok doğru söylüyorsun

Yorum Yaz