Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2021

Toplumların Günlük Yaşamlarını Düzenlemek ve Fiziksel İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere Oluşturdukları Yazıya Geçirilmemiş Kurallar

Aşağıda toplumların günlük yaşamlarını düzenlemek ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturdukları yazıya geçirilmemiş kurallar kısaca olarak ele alacağız.

Toplumların kültürleri yaşaması gelenek ve göreneklerine bağlı olarak gerçekleşmektedir. Toplumu bir arada tutan değerler gelenek ve göreneklerin yaşanması ile mümkün olmaktadır. Toplumların günlük yaşamlarını düzenlemek ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak da bir sorumluluk gerektirmektedir.

Toplumların günlük yaşamlarını düzenlemek ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturdukları yazıya geçirilmemiş kurallar örf olarak bilinmektedir. Örf ve adetler gelenek ve görenekler olarak yaşanmaktadır. Toplumda medeniyetin yerleşik hale gelmesi, kültürün korunması ve yaşanması için örf ve adetlerin uygulanması, yaşatılması ve gelecek nesillere de aktarılması gerekmektedir. Örf ve adetler toplumu bir arada tutar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve özkaynak dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Toplumların Günlük Yaşamlarını Düzenlemek ve Fiziksel İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere Oluşturdukları Yazıya Geçirilmemiş Kurallar harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz