Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2019

Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Nelerdir?

Aşağıda toplumları bir araya getiren unsurlar nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Toplumların bir arada olması ve bir arada yaşaması her şeyden değerlidir. Bunun için milli, manevi ve kültürel değerlerin yaşanması ve korunması çok önemlidir. Toplumları bir araya getiren unsurlar zaman içinde oluşan ve zaman içinde kazanılan değerlerdir. Her toplumun ortak değerleri bulunmaktadır.

Toplumları bir araya getiren unsurlar, bağımsızlık tutkusu, vatan sevgisi, memleket sevdası, dini bağlılık, devlete olan itaat, adalete olan ihtiyacı, merhamet ihtiyacı, özgürlük ihtiyacı, birlik ve beraberlik ihtiyacı gibi unsurlardır. Toplumların barış ve huzuru için insanların bir arada ortak değerleri paylaşarak, yardımlaşarak yaşaması her şeyden değerlidir. Toplumun mayası milli ve manevi değerlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    merhaba arkadaşlar sayfa yeminle çok iyi, ödevim hemen bitti, Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Nelerdir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

  2. tuğba dedi ki:

    Selam bu ödev vallaha billaha hayran edici, sayenizde 100 aldım Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Nelerdir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz