Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Toplumlardaki Sembol ve Figürlerin Sonraki Nesillerde de Devam Etmesinin Önemi Nedir?

Aşağıda toplumlardaki sembol ve figürlerin sonraki nesillerde de devam etmesinin önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Bir toplumu oluşturan ve toplumda devamlılığı sağlayan unsurlar kültür ve eğitim unsurları olarak bilinmektedir. Eğitim ve öğretim bir araç olarak kültürün aktarılmasını ve yaşanmasını sağlar. Kültür değerleri arasında yer alan sanat değerleri de toplumlardaki kazanımların nesiller boyu devam etmesini sağlar.

Toplumlardaki sembol ve figürlerin sonraki nesillerde de devam etmesinin önemi o sembol ve figürlerin toplum tarafından benimsenmesi ve onların artık toplumsal bir karşılığı olarak anlam kazanmasından ileri gelmektedir. Böylece toplumdaki sembollere yüklenen anlamlar nesillerin ideallerini oluşturan değerlerin yaşanmasında ve gerçekleşmesinde etkili olmaktadır. Aslan, kartal, şahin, kurt, gül gibi semboller buna işaret etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Funda dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Toplumlardaki Sembol ve Figürlerin Sonraki Nesillerde de Devam Etmesinin Önemi Nedir? mükemmel ötesi olmuş, Ben Karabük il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

  2. mine dedi ki:

    bu ödevi hazırlayanların eline sağlık benim işime oldukça yaradı yani süper diyebilirim.

Yorum Yaz