Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Mart 2021

Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler?

Aşağıda toplum içinde insanlar ne gibi kurallara dikkat ederler kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar, yalnız yaşayamazlar diğer insanlar ile beraber bir toplum olarak yaşamaya ihtiyaç duyarlar. İnsanların toplum düzeninde birlik ve beraberlik içinde olmaları, barış ve güven ortamını sağlamaları yazılı ve yazısız olan kurallara göre değişmektedir.

Yazısız kurallar ahlak ve kültür kurallarıdır. Yazılı olan kurallar ise hukuk kuralları olarak bilinmektedir. Toplum içinde insanlar görgü kurallarına uyarlar, ahlak kurallarına uyarlar, hukuk kurallarına uyarlar, saygılı, hoşgörülü olurlar, trafik kurallarına da uyarlar.

 Böylece toplumsal hayatta sosyal faaliyetler yapmak çok daha güvenli ve kolay olmaktadır. İnsanların kurallara uyması, uymayanları da uyarması gerekir. Toplum düzeni için bu gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler? ödevim için kullandım, ben Kastamonu birincisi duygu hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  2. ilayda dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler? işime yaradı ödevimde, ben Hakkari kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  3. özlem dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler? mükemmel olmuş, bu arada Kırıkkale güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz