Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

TİKA’nın Çalışma Yürüttüğü Yerler Nereleridir?

Bu yazımızda TİKA’nın çalışma yürüttüğü yerler nereleridir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

TİKA, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı olarak Türkiye devletini ve milletini temsilen ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel, turistik, tarihi alanlarda işbirliği çalışmaları yaparak kalkınma faaliyetleri düzenlemektedir. Birçok ülkede Türk devletinin öncülüğünde ve rehberliğinde kalkınma faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

TİKA’nın çalışma yaptığı yerler dünyanın dört bir yanında bulunan ülkelerdir. Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Avustralya’ya kadar, Amerika kıtalarının da dahil olduğu birçok ülkede yol, köprü, kültür merkezi ,kütüphane, okul, üniversite, cam, medrese, restorasyon çalışmaları yapmaktadır. TİKA, son yıllarda adından sıça söz ettirmekte ve milyon liralık yatırımlar gerçekleştirerek birçok ülkenin ekonomik kalkınma sağlamasına da destek vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ruslan dedi ki:

  Tikayev kaç defa yazı yazdık,cevap alamadık. Rusya, Dağıstan Cumhuriyyetinde Dağıstan Devlet üniversitesinde Türk dili öğretiyoruz, bazi ihtiyaçlarımız var, zaten Rusya’da çok az üniversitede Türkçe okutuyorlar. Ayrıça Dağıstan’da Mohaçkale şehrinde Türk askerlerinin şehitlerinin mezarları bulunuyor, o kabristanlığında bir el atsa iyi olurdu. Mezarlar bakımsız.Bu gün sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdaganın Bosna’da konuşmasını duydum, orada Tikaya görev verdi mezarları tadilat etsin diye, ona göre sizlere bu yazıyı yazmayı düşündüm. Sayı ve hürmetlerimle Türk dili profesörü Ruslan Kadırov

 2. Berra dedi ki:

  Çok teşekkür ederim

 3. Anonim dedi ki:

  Sizin sayenizde ödevim bitti
  Çok teşekkür ederim

 4. Zeynep dedi ki:

  Çok teşekkür ederim ödevim biti

 5. Kel adam dedi ki:

  ödevim bitti.

 6. BİLİM ADAMI dedi ki:

  BİR ÖĞRENCİ AĞLAMAAA

 7. gizem dedi ki:

  Çok teşekkür ederim ama çok uzun keşke kısa olsaydı

 8. Meraklı kız dedi ki:

  Ödevim için çok yardımcı oldunuz. :)

 9. Bir ÖĞRENCİ dedi ki:

  Bu tip soruların cevaplarını sitenizde paylaşma durumunda olmanızdan memnun değilim… çünkü çoğu öğrenci sizin yazdığınız cevapları olduğu gibi geçiriyor… Çalışma kitabındaki yoruma dayalı soruları paylaşmak yerine sadece öğrencilerin yaptıkları çoktan seçmeli soruları kontrol etmeleri amacıyla yayınlarsanız sevinirim.Çünkü bundan son derece rahatsız olmak durumundayım.

 10. ........ dedi ki:

  teşekkürler çok yardımcı oldu

 11. Napcan dedi ki:

  Kısa olsa daha iyi olurdu ama işime yradı

 12. Minik kiz dedi ki:

  Sağol teşekkür ederim zahmet oldu

 13. Merve dedi ki:

  Kısa yokmu

 14. Anonim dedi ki:

  Çok işime yaradı

 15. Anonim dedi ki:

  TİKA’nın Çalışma Yürüttüğü Yerler çok beğendim

 16. Emirhan dedi ki:

  Sağol çok yardımcı oldun

Yorum Yaz