Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Ticaretin Gelişmesiyle Buharlı Makinenin Bulunması Arasındaki Bağlantı Nedir?

Bu yazımızda ticaretin gelişmesiyle buharlı makinenin bulunması arasındaki bağlantı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ticaret, tarih boyunca insanların ihtiyacının karşılanmasında önemli bir araç olmuştur. Tarihte ticaret yolları, ticari limanlar, ticari adalar, ticari şehirler imar ve iskan edilmiştir. Kara ve deniz ticareti geliştirilmiş, hayvancılık ve tarıma dayalı ticaret yapılmıştır. Ticaret için hanlar, kervansaraylar kurulmuştur. Birçok medeniyet ticari faaliyetler neticesinde varlığını korumuştur. Lidyalıların parayı bulması bunun için tarih olmuştur.

Ticaretin gelişmesiyle buharlı makinenin bulunması arasında da bir bağ vardır. Bu bağ ticari yatırımların gerçekleşmesi noktasındadır. Ticaretin daha güvenli ve daha çabuk yapılması için bazı yatırımların ve buluşların gerçekleşmesi buharlı makinenin icadını meydana getirmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. berna dedi ki:

    Ticaretin gelişmesiyle buharlı makinenin bulunması arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Buharlı makineler sayesinde ticari mallar dünyanın dört bir yanına taşınmış ve ticarete katkı sağlamıştır.

Yorum Yaz