Thenceforth İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Thenceforth İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Thenceforth Nedir?


Thenceforth, “o andan itibaren” anlamına gelen bir zarftır.

Örnek Cümleler:

 1. Thenceforth, she knew that she had to work hard to achieve her goals. (O andan itibaren, hedeflerine ulaşmak için sıkı çalışması gerektiğini biliyordu.)
 2. Thenceforth, the company implemented strict policies to prevent theft. (O andan itibaren, şirket hırsızlığı önlemek için sıkı politikalar uyguladı.)
 3. Thenceforth, he was no longer allowed to drive the car. (O andan itibaren, arabayı kullanmasına izin verilmedi.)
 4. Thenceforth, she decided to save money for a trip around the world. (O andan itibaren, dünya turu için para biriktirmeye karar verdi.)
 5. Thenceforth, the couple vowed to love each other forever. (O andan itibaren, çift birbirlerini sonsuza dek seveceklerine yemin ettiler.)
 6. Thenceforth, the child was raised by his grandparents. (O andan itibaren, çocuk büyük ebeveynleri tarafından yetiştirildi.)
 7. Thenceforth, he focused on his studies and graduated with honors. (O andan itibaren, çalışmalarına odaklandı ve onur derecesiyle mezun oldu.)
 8. Thenceforth, the town became a popular tourist destination. (O andan itibaren, kasaba popüler bir turistik yer haline geldi.)
 9. Thenceforth, the team worked tirelessly to win the championship. (O andan itibaren, takım şampiyonluğu kazanmak için çaba sarf etti.)
 10. Thenceforth, she avoided eating unhealthy foods. (O andan itibaren, sağlıksız yiyecekler yemekten kaçındı.)
 11. Thenceforth, the company began to invest heavily in research and development. (O andan itibaren, şirket araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapmaya başladı.)
 12. Thenceforth, he decided to pursue his passion for music. (O andan itibaren, müzik tutkusunu takip etmeye karar verdi.)
 13. Thenceforth, the city implemented new regulations to reduce pollution. (O andan itibaren, şehir kirliliği azaltmak için yeni düzenlemeler uyguladı.)
 14. Thenceforth, she made a conscious effort to be kind to others. (O andan itibaren, başkalarına karşı nazik olmak için bilinçli bir çaba gösterdi.)
 15. Thenceforth, the company experienced a significant increase in profits. (O andan itibaren, şirket karlarında önemli bir artış yaşadı.)
 16. Thenceforth, he started to see things differently. (O andan itibaren, şeyleri farklı görmeye başladı.)
 17. Thenceforth, she dedicated herself to helping those in need. (O andan itibaren, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye kendini adadı.)
 18. Thenceforth
 1. Thenceforth, he no longer took his health for granted. (O andan itibaren, sağlığını artık zıvanadan çıkarmadı.)
 2. Thenceforth, the company implemented a new training program for its employees. (O andan itibaren, şirket çalışanları için yeni bir eğitim programı uyguladı.)
 3. Thenceforth, she knew that she could overcome any obstacle that came her way. (O andan itibaren, karşısına çıkan herhangi bir engeli aşabileceğini biliyordu.)

(Türkçe çeviriler kalın ve siyah yazılmıştır.)

Not: Özellikle HTML etiketleri kullanarak örnek cümleleri belirtmek, yazıda görsel bir fark yaratır ve okunabilirliği artırır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.