Terörün Amacı Nedir

terörün amacı nedir ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın çeşitli bölgelerinde insanlar toplumlar halinde yaşam sürdürmektedirler. Toplumlar halinde yaşam sürdüren insanlar, ihtiyaçlarını karşılaması ve topluma bir düzen sağlaması nedeniyle devletler oluşturmuşlardır. Devletlerin temel görevi, ülke içerisinde yaşayan vatandaşların güvenliğini ve huzurunu sağlamaktır. Ancak devlet üzerinden veya toplumun yaşıyor olduğu toprak üzerinden çeşitli çıkarlar elde etmek isteyen kişiler veya gruplar, amaçlarına ulaşmak adına çeşitli çirkin yollara başvurabilmektedirler. Bu teşebbüsler sonucu da ortaya terör olayları çıkmaktadır.

terörün amacı nedir ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın çeşitli bölgelerinde terör örgütleri faaliyet göstermektedir. Bu örgütler, genellikle devlet otoritesinin, güvenliğin zayıf olduğu bölgelerde daha çok ortaya çıkmaktadırlar. Terör örgütleri, tıpkı devletin askeri gibi silahlı, teçhizatlı birliklere sahiplerdir ve bu birliklerini, gerektiğinde insanları kendi kötü emelleri uğruna katletmek amacıyla kullanmaktadırlar. Peki teröristler, bu faaliyetleri yürütürken neyi amaçlarlar?

Terörün en temel amacı, kimi zaman ekonomik konularda, kimi zaman çok daha farklı konularda kayıtsız bir şekilde çıkar elde etmektir. Bu çıkar, kimi zaman maddi olurken kimi zaman da bir suçluyu hapisten çıkarmak, bir toprak parçasını devletten koparmak gibi çeşitli amaçlara da hizmet edebilir. Terör örgütleri, devletler ile ilgili hesaplaşmalarını direkt olarak devletin askeriyle yapacak güce sahip olmadıklarından dolayı, ülke içerisinde halkın üzerinden oyunlarını oynarlar. Güvenliğe ihtiyaç duyan masum halkı katlederek, insanlar arasında korku salmak için uğraşırlar. Halkın devlete olan güvenini kırmaya, bu sayede de çeşitli çıkarlar elde etmeye çalışırlar.

Terörün Amacı Nedir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Biz Türkiye Devleti olarak asla ve asla bu denilen Terör örgütlerinin Ülkemize zarar vermelerini ve vatandaşlarımızıa zarar vermelerini izin vermeyiz ve sivillik hayatlarına nasıl devam ediyorlarsa devam etmelerini sağlayabilicek için inanki elimden gelenleri yaparım….
    canımız VATANA feda olsun…
    allah terör örgutlerının de cezasını versın.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.