TEOG Puan Hesaplama

Ve koskoca bir LGS daha sona erdi, LGS puan hesaplama 2016 bu sayfada. LGS (Seviye Belirleme Sınavı) tüm yurtta yapıldı. Daha iyi bir liseye yerleşmek için öğrenciler LGS’ye girdiler. Sınavdan çıkan öğrenciler için şimdi en önemli iş, çıkan sorulardan net sayısını tespit edip puan hesaplaması yapmak. İşte 8. sınıf LGS puan hesaplama robotu :

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde LGS puan hesaplama sistemi değişti. Artık 700’lü yeni LGS puan hesaplama sistemi var. İşte bizler de yeni LGS puan hesaplama sistemine göre bir hesaplama aracını sayfamıza ekledik. Aşağıdaki 8. Sınıf LGS puan hesaplama 2016 robotuna doğru ve yanlış sayılarınızı girerek anında hesaplama yapabilirsiniz. Buradan çıkan sonuç sizin 2014 LGS sonuçlarına göre 8. sınıf puan hesaplama elde edeceğiniz yaklaşık puanı verir. Birebir örtüşecek diye bir kural yoktur.

Aşağıdan 8. Sınıfı Seçerek hesaplama Yapınız (500’lük ve 700’lük Sistemin Her İkisine Göre Puanınız Hesaplanır)

LGS Puan Hesaplama İçin Tıkla

2016 LGS’den Kaç Puan Alacağınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

42 yorum

  1. Sınav gerçekten zordu. Okul puanı ile birlikte 466,12 oluyor.ve ben vefa ya da pertevniyal lisesine girmeyi çok istiyorum. Yüzdelik dilimim 1,37 pertevnital geçen yıl 1,54 ile almış. Sizce girebilir miyim? Keşke okullar animedekiler gibi olsaydı :(

  2. sayın admin…391.3 oyp puanım. ümitlerim kırıldı.
    Türkiye yüzdelik dilimim 11.8…istanbul yüzdelik dilimim 12.04..Başarı sırası 124000..istanbul başarı sırası 19975.. Büyük Çekmecedeki liselerden birine girebiir miyim?

  3. ya anafenin sitesinden hesaplıyorum 454 fln başka sieden hesaplıom 451 off sınavlarda hiç 480 in altına düşmezdim napcam ben :( fen lisesine bile giremicem offf emeklerime yazık gece gündüz çalıştım :( sizce grermiyim iyi bi fen lisesine ? :'(

  4. Arkadaşlar meb in yayınladığı kılavuzda soruların kat sayıları aynıydı sadece ingilizce 2 puan olmuş sanırım taban puanı 200 yapmışlar ama siz yinede kılavuzu açıp okuyun.Ben de bu sene sınava girdim gerçekten çok zordu neyse herkes için hayırlısı olsun inşallah herkes istediği yere girer.

  5. 98liyim ama sonunda doğduğum için geç başladım okula, keşke zamanında başlasaymışım 2012 sbsde 1 yanlışım varken bu yıl 17 oldu yanlışlar. Denemelerde 470in altına düşmemiş olmama rağmen şuan en fazla 430 alabilicem sanırım. Teşekkürler MEB, gerçekten teşekkürler. Siz böyle yaparak emin olun çok güzel ölçtünüz seviyelerimizi.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.