Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2022

TEOG Ortak Sınavlar Saat Kaçta Başlıyor ve Bitiyor

Merkezi ortak sınavlar saat kaçta başlayacak, 29 Kasım 2013 Cuma LGS sınavı ne zaman başlayacak. LGS ortak sınavlar başlama saati saat kaçta ….

Liselere ilk kez giriş için uygulanacak olan merkezi sınavlarda önemli bir değişiklik yapıldı. İki sınav arasındaki mola süresi 50 dakikadan 30 dakikaya indirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, liselere giriş için sekizinci sınıflarda yapılacak olan merkezi sınavlarda dinlenme süresinde değişiklik yaptı. Buna göre 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacak normal sınavlarda mola süresi 30 dakika, ortak sınavlarda ise 40 dakika olarak yeniden düzenlendi. İlk sınav saat 09:00’da başlayacak.

merkezi ortak sınavlar

Tam üç hafta sonra öğrenciler merkezi sınavlara girecek. 28 Kasım tarihinde Din Kültürü, Matematik ve Türkçe; 29 Kasım tarihinde ise yabancı dil, İnkılap Tarihi, Fen ve Teknoloji derslerinden merkezi sınav yapılacak. Bu sınavlara girecek toplam bir buçuk milyon öğrenciyi ilgilendiren önemli bir değişikliğe gidildi. Buna göre sınavlar arasındaki dinlenme süresi 30 dakikaya indirildi. Eğitimciler, bu sürenin öğrenciler için çok uzun olduğunu ve daha uygun bir süreye düşürülmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varmıştı. Bugün itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı eğitimcilerin görüşlerini haklı bularak sınavlar arasındaki dinlenme sürelerini düşürmeye karar verdi. Uzun bekleme süresinin öğrencilerde stres ve dikkat dağınıklığına neden olduğu belirlenerek sürenin düşürülmesi uygun bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, dün twitter hesabından attığı tweetle değişikliği duyurdu. Uygulamada bazı sıkıntıların yaşanabileceği gerekçesiyle 50 dakikalık ortak sınav bekleme süreleri 40’a, 40 dakikalık bekleme süresi olan normal sınavların bekleme süresi 30 dakikaya indirildiğini açıkladı. Son düzenlemeyle birlikte ortak sınavlar saat 12:00’de bitecek.

Merkezi ortak sınavlarla ilgili olarak öğrenciler kadar öğretmenlere de büyük bir iş düşüyor. Çamlıca Anafen Koleji Eğitim Koordinatörü İsmail Köksal, öğretmenler tarafından öğrencilerin dinlenme sürelerinde sıradaki sınav için hazırlık yapmaları konusunda yönlendirilmesi gerektiğini, sınav aralarında öğrencileri yatıştıracak cümleler kurmalarını söyledi. İki sınav arasındaki molalarsa diğer sınava hazırlık, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde değerlendirilmeli.

Merkezi Ortak Sınav Saatleri, sınavlar saat kaçta başlıyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz