Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

TEOG 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak

Teog 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak hakkında bilgi kısaca

Temel Eğitim Öğretime Geçiş Sınavı LGS ikinci dönem sınav tarihleri açıklandı. 2015 LGS Merkezi Ortak Sınavları 28 Nisan 2014 Perşembe ve 29 Nisan 2014 Cuma günü yapılacak. Farklı günlerde farklı derslerin sınavları uygulanacak ve sınav takvimi şöyle: 28 Nisan 2014 Perşembe günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; 29 Nisan 2014 Cuma günü Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil sınavları. 28-29 Nisan tarihlerinde uygulanacak olan sınavlar saat 09.00-12.00 saatleri arasında uygulanacak. Her ders için 20 soruluk testler hazırlandı ve öğrenciler 20’şer soruluk bu testleri 40 dakikada çözecekler. Her sınav arasında ise 30’ar dakikalık boşluklar uygulanacak. Sınava giremeyen öğrencilerin mazeretlerinin bulunması halinde mazeret sınavına girme hakkı da mevcut.

Ortak sınavda ilk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden 20’şer soruluk testler uygulanacak. İkinci gün ise Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil sınavları aynı şekilde uygulanacak.

Nasıl ki okullarda uygulanan yazılılarda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemiyorsa, bu sınavda da yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecek. Çünkü ortak sınavların da yazılılardan büyük bir farklılığı bulunmuyor. Ayrıca YDS gibi yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği sınavlarda adayların doğru cevapları tutturma olasılığının oldukça düşük olması rastgele cevaplandırılan sorularda ortaya çıkabilecek adaletsiz bir durumun önüne geçmektedir.

Ortak sınavların yapılacağı günlerin zorlu hava koşullarına denk gelmesi halinde ne yapılacak?

Akademik takvimin belirlendiği sırada mümkün olduğunca yoğun kış şartları ile karşı karşıya gelinmeyecek tarihlerde sınav tarihleri belirlenmiştir. Ancak olağan dışı bir durumda hava koşulları nedeniyle sınavlar başka bir tarihe ertelenecektir. Diğer durumlarda ise her öğrenci kendi okulunda sınava girdiğinden herhangi bir problem çıkmayacaktır. Ayrıca hava koşulları nedeniyle sınavlara katılım sağlayamayan öğrenciler için telafi sınavı hakkı tanınmıştır.

Okulların fiziki durumlarının yeterli olmadığı hallerde öğrenciler kendi okullarında sınava nasıl girecekler?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncelikli hedeflerinden biri olan dersliklerin sağlanması uzun vadede tamamen gerçekleştirilecek bir durumdur. Ancak kısa vadede derslikleri yeterli olmayan okullar için ek bina ve sınav yerleri sağlanacak ve problem çözülecektir.

LGS 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz