Temperance İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Temperance İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Temperance Nedir?

Temperance, aşırılık ve aşırılık karşıtı bir davranış biçimidir. İçki, yiyecek, sigara vb. şeylerden uzak durarak ölçülü bir yaşam sürmek anlamına gelir.

Örnek Cümleler:

 1. Temperance is an important virtue for leading a healthy and balanced life. (Sağlıklı ve dengeli bir yaşam için temperance önemli bir erdemdir.)
 2. He practiced temperance by avoiding sweets and junk food. (Şekerlerden ve abur cuburlardan kaçınarak temperance uyguladı.)
 3. The doctor advised him to practice temperance by limiting his alcohol consumption. (Doktor, alkol tüketimini sınırlayarak temperance uygulamasını önerdi.)
 4. She showed temperance by resisting the temptation to buy expensive clothes. (Pahalı giysiler almaya yönelik baştan çıkarıcı etkiye karşı koyarak temperance gösterdi.)
 5. The religious leader encouraged his followers to practice temperance in all aspects of their lives. (Din lideri takipçilerine yaşamlarının her yönünde temperance uygulamaları konusunda teşvik etti.)
 6. Temperance is not about depriving oneself of pleasure but about enjoying it in moderation. (Temperance, kendini zevklerden mahrum bırakmakla ilgili değil, bunu ölçülü bir şekilde yapmakla ilgilidir.)
 7. The political leader practiced temperance by not making extravagant promises to gain votes. (Oy kazanmak için abartılı vaatlerde bulunmamakla temperance uyguladı.)
 8. She showed temperance by resisting the urge to check her phone every few minutes. (Telefonunu her birkaç dakikada bir kontrol etme isteğine karşı koyarak temperance gösterdi.)
 9. The athlete practiced temperance by following a strict training and diet regimen. (Sıkı bir antrenman ve diyet programı

izleyerek sporcu temperance uyguladı.)
10. The teacher encouraged her students to practice temperance by not procrastinating and managing their time wisely. (Öğretmen öğrencilerini ertelememek ve zamanlarını akıllıca yönetmekle temperance uygulamaya teşvik etti.)

 1. The artist showed temperance by not overworking himself and taking breaks when needed. (Sanatçı kendini aşırı yormamak ve ihtiyaç duyduğunda ara vermekle temperance gösterdi.)
 2. The company promoted temperance by implementing eco-friendly and sustainable practices. (Şirket, çevre dostu ve sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirerek temperance teşvik etti.)
 3. He practiced temperance by not giving in to his anger and handling conflicts calmly. (Öfkesine kapılmamak ve çatışmaları sakin bir şekilde çözmekle temperance uyguladı.)
 4. The traveler showed temperance by not overpacking and only bringing what was necessary. (Sadece gerekli olanları getirerek ve fazla eşya taşımamakla gezgin temperance gösterdi.)
 5. The doctor advised his patient to practice temperance by not overexerting himself and getting enough rest. (Doktor hastasını kendini aşırı zorlamamak ve yeterli dinlenme almakla temperance uygulamaya yönlendirdi.)
 6. The family showed temperance by not overspending during the holidays and sticking to a budget. (Tatil döneminde gereğinden fazla harcamamak ve bütçeye sadık kalmakla aile temperance gösterdi.)
 7. The student showed temperance by not cramming for exams and studying consistently throughout the semester. (Sınavlara son dakika çalışmamak ve dönem boyunca düzenli bir şekilde çalışmakla öğrenci temperance gösterdi.)
 8. The musician practiced temperance by not playing too loudly and preserving

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.