Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Temizlik ve Sağlık İle İlgili Yazı

Hijyen genel olarak sağlığa olumsuz etki edecek alanlardan korunmak için yapılan uygulamalar ve yapılan temizlik faaliyetleri olarak tanımlanmaktadır.

Her insan kendi beden temizliğinden ve yaşadığı alanın temizliğinden mükelleftir. Çocuklar küçük yaşlarda annelerinden, babalarından ve eğitim hayatına başladıklarında öğretmenlerinde temizlik eğitimi alırlar. Mesela; çocuklar küçük yaştan itibaren yemekten önce ve sonra ellerini yıkamayı, tuvaletten sonra ellerini sabunla yıkamayı öğrenirler.

Su ve sabun ile yapılan temizlik insan sağlığı açısından son derece önemli bir noktadır. Çünkü hastalıkların temelinde temiz olmayan beden ve hijyenden uzak olan ortamlar yatmaktadır. İnsanlar yaşadıkları ortamın temizliğine ve bedenlerinin temizliğine dikkat etmezlerse vücutta bir çok hastalık kendisini gösterecektir ve bu durum da vücudun bağışıklık sistemi de olumsuz etkiler yapacaktır.

Bu nedenle insanların sağlığını korumasındaki en büyük etken temizliktir. Bu sebepten dolayı insanlar bedenlerinin ve yaşam alanlarının temizliğine son derece önem vermelidir. Bunun sonucunda insanlar daha sağlıklı ve dinç olurlar.

Temizlik ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkürler benimde araştırmam vardı çok iyi oldu

 2. Anonim dedi ki:

  Kısa kosaydı iyidi

 3. habibullah dedi ki:

  Çok güzel gercekten bayıldım

 4. habibullah dedi ki:

  Çok güzel olmuş

 5. pinar dedi ki:

  çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, temizlik sağlıkla ilgili yazı ödevim kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 6. Edanaz dedi ki:

  Ben çok beğendim. ödevimi bitirdim sağlık ve temizlik konulu yazı kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu ödevler sayesinde teşekkürler hazırlayanın eline sağlık.

 7. Havva dedi ki:

  Çok güzel olmuş . Çok teşekkürler.

Yorum Yaz