Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2020

Temizlik Kurallarına Uymazsak Ne Olur

Temizlik insanlar için oldukça önemli bir kuradır çünkü eğer temizlik kurallarına uyulmazsa insanların sağlığı büyük tehdit altına girmektedir.

Peki temizlik kurallarına neden uymalıyız?

ellerdeki_temizlik_nasil_olmali_h7743Her şeyden önce temizlik kurallarına dikkat etmeyen insanların vücutları hastalıklara oldukça açık olur ve vücut dirençleri de doğal olarak düşük olur ayrıca bu kişiler dış görünüş olarak da temiz ve bakımlı görünmemektedirler. Böyle olunca da çevrelerinde dikkat çekmektedirler. Temiz olmayan insanlar dikkat çektiklerinden dolayı sosyal çevrelerinde de istenmezler ve genellikle dışlanırlar bununla birlikte sürekli kötü ve olumsuz yorumlar alırlar.

İnsanlar ağız temizliğine dikkat etmediğinde kişilerin ağızlarında kötü bir koku oluşur, vücut temizliğine özen göstermeyen kişilerin vücutları hatta saçları kokar. Bu da sosyal çevresinin onu itmesine neden olur. Bu nedenle vücut temizliği temizlik kurallarının en başında gelmektedir diyebiliriz. Çünkü eğer kişiler vücut temizliklerine dikkat etmezlerse deri hastalıkları, sivilceler, mantar ve ölü deri birikintileri gibi sorunlar da meydana çıkmaktadır.

 

Bu nedenlerden dolayı en az iki günde bir duş alınmalı ve vücut kokusunu önlemek için düzenli olarak deodorant kullanılmalıdır.

Temizliğin Sağlık Açısından Önemi Konusundaki Bilgilerinizi ve Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    inanın çok işime yaradı ödevi yaptım sayenizde teşekkürler harika bir iş

Yorum Yaz