Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Temiz Bir Çevrenin Sağlığımız Üzerindeki Etkileri

inovatif-enerjiİnsanların yaşadığı çevreler insanların yaşamlarına yakından olumlu ya da olumsuz bir çok etki etmektedir. Temiz ve oksijeni bol olan bir çevrede yaşayan insanların akciğerleri ile yapmış oldukları solunum fonksiyonları olumlu olarak etkilenir ancak; temiz olmayan bir çevrede eğer havada bir çok zararlı gaz var ise insanların akciğerleri de enfeksiyon kapabilir ve solunum yolu hastalıkları baş gösterebilir.

İnsanların yaşamış olduğu çevreler pis, tozlu ise ve o çevrenin havası da pis ise bu durum insanların hayatı için oldukça büyük tehdit unsurudur. Böyle bir ortamda yaşayan insanların da yine akciğerlerinden dolayı solunum sistemlerinden doğru bir çok organlar ciddi zararlar görür ve insanlar bir çok ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmaktadır.

Sağlık ve çevre arasında ciddi bir ilişki bulunmaktadır. Çünkü insanların yaşamış olduğu çevre ne kadar temiz ise insanlar da o kadar sağlıklı olacaktır. Pis bir çevre mikrop yuvası demektir; mikroplar ise insanların sağlığı için büyük bir tehdit unsurudur.

Temiz Bir Çevrede Yaşamak Sağlığımızı Nasıl Etkiler Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz