Televizyonun Yararları ve Zararları

nel

Televizyon günümüz icatlarının belkide en önemli icatlarından birisidir. Çünkü televizyon sayesinde dünyanın dört bir yanından haber alabiliriz ve olan biten her konudan da haberimiz olabilir.

nelTelevizyonun insanlar için sayısız faydası varken bu yararların yanında bir çok da zararı bulunmaktadır. Mesela; aile ortamında aile bireyleri arasında ortak bir ilgi alanı meydana getirerek bireylerin birlikte vakit geçirmesini sağlar. Gelişim döneminde olan çocukların da aynı zamanda ufuklarının genişlemesini ve kelime hazinelerinin genişlemesini sağlar.

Televizyonun sayısız faydası varken aslında televizyonun biz insanlar için zararı da oldukça fazladır. Örneğin; televizyonun en büyük zararı insanları asosyal hale getirmesidir. Yani; İnsanlar televizyon sebebiyle çevrelerindeki insanların varlığını bile unutup televizyonun albenili dünyasına kendisini kaptırabilir. Televizyon aynı zamanda sürekli yemek yeme isteğine neden olur bu durumda kişilerde aşırı beslenme sendromuna yol açar. Bununla birlikte televizyon yüzünden çocukların bireysel olarak oyun oynama yetileri git gide azalır.

Televizyonun Yararları ve Zararları Nelerdir Kısaca Bahsettiğimiz Yazımız İçin Görüşlerinizi Yorum Kısmından Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.