Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Televizyonun Faydaları ve Zararları - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Televizyonun Faydaları ve Zararları

Bu sayfamızda televizyonun yararları ve zararları hakkında bilgi vererek televizyonun faydaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Günlük hayatımızda en fazla iç içe olduğumuz teknolojik cihazlardan bir tanesi de televizyondur. Televizyonun insanlar için faydaları bulunmakla birlikte pek çok zararı da bulunmaktadır.

Televizyon her şeyden önce insanların haber alma kaynaklarından bir tanesidir. Televizyonda yer alan faydalı programlar sayesinde kolay yoldan geniş kitlelere ulaşılabilmekte ve toplum bu sayede bilinçlendirilebilmektedir. Ayrıca bağımlılık haline gelmediği sürece insanların televizyonda izledikleri kendileri için bir eğlence aracı olabilmektedir.

Televizyona olumsuz açıdan baktığımızda ise bu ve bunun gibi teknolojik cihazlara çok fazla bağlı kalmak kişinin bağımlı hale gelmesine sebep olmaktadır. İnsan çok fazla televizyon izlediğinde bu zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır. Özellikle küçük çocukların çok fazla televizyon izlemesi hem fiziksel hem de psikolojik birçok sağlık sorununa sebep olmaktadır. Bu sebeple televizyona aşırı bağımlı olmayarak bu olumsuzluklardan korunmak gerekmektedir.

Televizyonun Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781