Telefonların Zaman İçeresindeki Gelişimi Hakkında Bilgi Kısaca

Bu yazımızda telefonların zaman içeresindeki gelişimi hakkında bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Telefonlar, insanların iletişimde en çok kullandığı cihazlardır. Günümüzden yaklaşık yirmi beş sene önce cep telefonlarının çıkması ve beş yıl içinde de dünya çapında yaygınlaşmasıyla telefon kullanımı hızla artmıştır. Telefonlar günümüzde sadece cep telefonu olarak kalmaya başlamıştır. sabit telefonlar artık kurumsal alanlarda kullanılmaktadır.

Telefonlar geçmişten günümüze boyut değiştirerek ve özelliklerini arttırarak değişim göstermiştir. Çok büyük boyutlarda bulunan telefonlardan cep boyutunda bulunan telefonlara kadar gelinmiştir. Sadece haberleşmek için kullanılan telefonlardan, yazılımları ve donanımları kontrol edebilecek telefonlara kadar gelişme sağlanmıştır. Günümüzde telefonlar bir bilgisayar gibi her türlü ihtiyaca karşılık vermekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

1 yorum

  1. Telefonların zaman içerisindeki gelişimi inanılmaz gerçekten.. İlk telefonumu hatırladıkça çok gülüyorum en az 30 cm çok kalın ve anteni vardı. Ev telefonları vardı tuşları döndürmeli.. Şu anda telefonların geldiği son nokta harika…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.