Telefon, İnternet Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler?
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Telefon, İnternet Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler?

Bu yazımızda telefon internet gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Telefon ve internet çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri olarak günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Telefon ve internetin olmadığı dönemlerde ve iletişimin ilkel olarak gerçekleştiği dönemlerde çok fazla zorluklar yaşanmaktaydı.

Telefon ve internet bulunmadan önce de iletişim de birçok zorluklar yaşanmaktaydı. Vurarak, seslenerek, ateş yakarak ve kuş uçurarak haberleşme çeşitleri geliştirilmiştir. Mektuplaşma en önemli iletişim yollarından biri olmuştur. Bu nedenle posta teşkilatı da kurulmuştur. İnsanların farklı yollar geliştirmesi iletişimin sürekli gelişme halinde olmasını sağlamış ve sorunların çözülmesinde önemli bir yere sahip olmuştur. İletişim gelişerek bugünlere kadar gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kartal dedi ki:

    Son zamanlarda hep bunu düşünüyorum telefon internet gibi teknolojik araçlar yokken biz ne yapıyorduk. Hatırlıyorum eskiden tuşları döndürmeli bir ev telefonumuz vardı. Hatta komşumuzda telefon yoktu bize gelir yakınlarını arardı.

Yorum Yaz