Telefon, İnternet Gibi Teknolojik Araçlar Yokken İnsanlar İletişim İçin Hangi Yolları Kullanıyor Olabilirler? Farklı Ülkelerde Üretilen Ürünlerden Nasıl Haberdar Olabilirler?

Bu yazımızda telefon, internet gibi teknolojik araçlar yokken insanlar iletişim için hangi yolları kullanıyor olabilirler farklı ülkelerde üretilen ürünlerden nasıl haberdar olabilirler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Telefon ve internet gibi teknolojik araçlar insanlığın bütün dünya ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. Bu sayede dünya küçülmekte ve insanlar her şeyden haberdar olmaktadır. İnsanların doğru bilgiye ve doğru habere ulaşması çok kolay olmaktadır.

Telefon ve internet gibi teknolojik araçların olmadığı zamanlarda gazete, dergi ve radyo gibi kitle iletişim araçları bulunmaktaydı. Dünyadaki gelişmeler bu araçlardan takip edilmekteydi. Fakat gecikmeler nedeniyle haberler sürekli ertelemeli olarak geçmekteydi. Farklı ülkelerde üretilen ürünlerden gazetelerde, dergilerde ve radyolarda çıkan haberler sayesinde haberdar olmaktaydılar.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.