Teknolojinin Zararları ile İlgili Sorular ve Cevapları

Aşağıda teknolojinin zararları ile ilgili sorular ve cevapları kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji insan hayatını kolaylaştırdığı kadar insan hayatına zararlara da neden olur. Teknolojinin zararları insan sağlığına olumsuz etki eder. Teknolojinin gelişmesi güzel bir şey olduğu kadar aşırı kullanımı da ve amaçsız kullanımı da zararların yaşanmasına neden olur.

Teknolojinin zararları ile ilgili sorular ve cevapları şu şekildedir:

*Teknolojinin insan sağlığına olan zararları nelerdir?

Teknoloji insan hayatında bağımlılığa, zaman kaybına, göz kusurlarına, sinir sistemi bozukluklarına,, destek ve hareket sistemi bozukluklarına, büyüme ve gelişme bozukluklarına neden olabilir.

*Teknolojinin çevreye olan zararları nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi amaçsız ve zamansız kullanımlar nedeniyle doğaya zarar verebilir. Doğal kaynakların bitmesine, su kaynaklarının kirlenmesine, havanın kirlenmesine, ses kirliliğinin oluşmasına, ışık kirliliğinin oluşmasına neden olabilir.

*Teknolojinin şehir hayatındaki zararları nelerdir?

Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı yerlerde çevre sorunları, çevre kirlilikleri ve doğaya verilen zararlar ön plana çıkmaktadır.

*Aşırı bilgisayar kullanımının zararları nelerdir?

Bilgisayar teknolojinin adeta güler yüzüdür. Fakat amaçsız ve aşırı kullanımı insan sağlığına zarar vermektedir. Gelişim bozuklukları ve özellikle göz kusurlarının meydana gelmesi insanların sağlığını olumsuz etkiler.

*Teknoloji ve güvenlik ihlali tehlikesi arasında nasıl bir ilişki vardır?

Gelişen teknoloji sayesinde her şeyi dijital olarak yapmak, insanların kişisel bilgilerini kullanarak internette dolaşmaları, kişisel alanların ve özgürlüklerin ihlal edilmesine, dolandırıcılığa, sahtekarlığa ihtimal vermektedir.

Teknolojinin Zararları ile İlgili Sorular ve Cevapları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. İnsanların hayatını kolaylaştırmak, kişilerin gereksinimlerine uygun araç ve aletler yapmak, üretmek, için gerekli olan yetenek ve bilgiye teknoloji denir.Teknoloji sayesinde insanlar daha konforlu bir yaşama kavuşmaktadır. Ancak her nimetin bir de külfeti vardır. Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri hayatlarımız kolaylaştı belki ama, olumsuz bazı etkileri de ortaya çıkmaya başladı. Teknolojinin teknolojik ürünlerin, aletlerin yararları ve zararları okullarda öğrencilere ödev olarak verilen münazara konularındandır, ayrıca öğretmenler bu konu hakkında öğrencilerden kompozisyon yazmalarını da talep edebilmektedir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.