Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Teknolojinin Yararları ve Zararları Kısaca Maddeler Halinde - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Temmuz 2022

Teknolojinin Yararları ve Zararları Kısaca Maddeler Halinde

teknolojinin-yararlari-ve-zararlari-maddeler-halinde-770x430Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiştir ve her geçen gün artan bilgi birikimi ile teknoloji daha da gelişmektedir. Teknolojinin her geçen gün daha da gelişmesi insanlara hem fayda sağlarken hem de zarar vermektedir.

Teknolojinin Yararları Kısaca Maddeler halinde:

 • Teknolojinin bir ürünü olan internet ile dünyanın diğer ucundaki bir kişi ile hızlı bir şekilde görüşebilir ve ona bilgi aktarımı yapabiliriz.
 • Teknoloji ile ortaya çıkan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, telefon, televizyon ve radyo gibi basit elektronik teknolojik ürünler aynı zamanda hayatımızı büyük oranda kolaylaştırmaktadır.
 • Teknoloji sayesinde sağlık alanında da bir çok yeniliklerin altına imza atılmıştır ve böylece bir çok hastalıkların tanı ve tedavi süreçleri icat edilen tıp aletleri sayesinde daha kolay bir hal almıştır.
 • Teknoloji sayesinde eğitim alanında da akıllı tahtalar, mikroskoplar, projeksiyon aletleri kullanılmaya başlanmıştır ve böylece eğitim kalitesi artmıştır.
 • Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte uydular, telefonlar, televizyonlar sayesinde iletişim son derece kolay ve hızlı bir hal almıştır.
 • Ulaşım araçları daha modern hale gelmiştir ve böylece insanların bir yerden bir yere ulaşımı daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli olmuştur.

Teknolojinin Zararları kısaca maddeler halinde:

 • Teknoloji geliştikçe doğal kaynaklara duyulan ihtiyaç artmıştır bununla birlikte insanlar yeni yerleşim yerleri açmak için ormanları tahrip ederek her yere binalar yapmaya başlamıştır.
 • Silah sanayisi de teknoloji ile doğru orantılı olarak gelişmiştir ve dünyadaki en büyük zarar veren atom silahları teknoloji yüzünden üretilmiştir ve bu silahlar günümüzde dünyamıza büyük ve geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir.
 • Teknoloji ile sanayileşme faaliyetleri daha da artmıştır. Kurulan sanayi fabrikalarının bacalarından çıkan zehirli dumanlar hem doğaya hem de canlıların sağlığına zararlar vermektedir.
 • Teknoloji ile makineleşme artmıştır insan gücünün yerine makine gücü almıştır ve insan gücüne olan ihtiyaç azaldığından dolayı işsizlik oranı artmaya başlamıştır.

Teknolojinin Faydaları ve Zararları Nelerdir Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Biraz kısaaa olsaydı iyi olUrdu tsk yinede

 2. elmas dedi ki:

  ya kısa yazaydınız ama güzel emeğine sağlık çok güzel olmuş

 3. İsmail dedi ki:

  Çok uzun biraz daha az olsun

 4. BEHİCE dedi ki:

  işime yarar mı bilmiyorum

  1. Emir dedi ki:

   valla ben projem için yapıyorum

 5. Ceren Kaplan dedi ki:

  Faydalı olduu savlun iyiydi öğretmen 1 . sectii??☺?????

  1. verdi dedi ki:

   banada tamm puan verdi

   1. hayriye dedi ki:

    Çok teşekkür ederim işim fazlasıyla gördü ödevim bitti sayenizde.

 6. atkafası dedi ki:

  çok güzel bir site

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781