Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ağustos 2021

Teknolojinin Hayatımızdaki Yeri

Bilimsel ve sistematik bilgilerin pratik olarak kullanılmasına teknoloji adı verilir. Günlük yaşantımızda teknoloji oldukça geniş bir yer kaplamaktadır. Kullandığımız neredeyse tüm aletler, araç ve gereçler teknolojinin birer ürünüdür.

Eskiden insanlar haberleşirken duman ve kuş gibi araçlar kullanıyordu ve bu yöntemler oldukça uzun zaman alıyordu ancak günümüze baktığımızda teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık dünyanın bir ucundan bir ucuna insanlar birbirlerini görerek bile iletişime geçebiliyorlar. Bununla birlikte günümüzdeki akıllı telefonlar ise adeta birer bilgisayar vazifesini görüyor.

Teknoloji çağına gelinmesiyle birlikte artık günlük hayatta kullandığımız her şey son derece gelişmiş düzeydedir. Öyle ki; artık insanlar uçak gibi vasıtalarla gökyüzünde uçarak bir yerden bir yere sadece bir kaç saatte seyahat edebiliyorlar. Teknolojinin en bilindik ürünü olan televizyonlar ise günlük hayatta dünyanın her yerinde her şey ile ilgili haberdar olmamızı sağlıyor. Böylece dünyadaki tüm haberleri öğrenebiliyoruz.

Teknolojinin bu kadar gelişmesi ile birlikte her ne kadar hayatımız son derece kolaylaşsa da insanları asosyal hale getirmektedir. Artık insanlar telefonlar, internet ve televizyon gibi aletler yüzünden iletişimi son derece yüzeyselleştirerek asosyal hale gelmişlerdir ve bu da beynin tembelleşmesine neden olmaktadır.

Teknolojinin Hayatımızdaki Önemi Konulu Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz