Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Teknolojinin Aile, Komşuluk, Akrabalık ve Misafirlik İlişkilerine Etkisi Nedir?

Aşağıda teknolojinin aile, komşuluk, akrabalık ve misafirlik ilişkilerine etkisi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde teknolojinin varlığı hayatımızı kolaylaştırması yönüyle hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Teknoloji iyiye kullanırsa iyi, kötüye kullanılırsa kötü bir araç olarak sosyal ilişkileri de etkilemektedir. Teknoloji ürünlerinin sosyal hayatımızı olumsuz etkilemesi sosyolojik bir gerçek olarak araştırılmakta ve ortaya konmaktadır.

Teknolojinin aile, komşuluk, akrabalık ve misafirlik gibi sosyal ilişkileri olumsuz etkilemesi, insanların birbirine yabancılaşması, zaman ve enerji israfının yaşanması, kimsenin kimseyi görmemesi, duymaması, selamlaşma eylemlerinin göz ardı edilmesi gibi durumların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu da insani olarak beşeri ilişkilerin zarar görmesine ve insanlık değerlerinin körelmesine neden olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hilal dedi ki:

    kısa sade beğendim, Teknolojinin Aile, Komşuluk, Akrabalık ve Misafirlik İlişkilerine Etkisi Nedir? ödevim vardı, Yozgat okul birincisi olarak beğendim. :)

  2. ceren dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Teknolojinin Aile, Komşuluk, Akrabalık ve Misafirlik İlişkilerine Etkisi Nedir? ödevim için kullandım, ben Çorum birincisi ceren hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz