Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Teknolojik Gelişmelerin Dolaşım Sistemi Üzerinde Olumlu Olumsuz Etkileri Nelerdir

Teknolojik Gelişmelerin Dolaşım Sistemi Üzerinde Olumlu Olumsuz Etkileri Nelerdir hakkında bilgi kısaca.

Dolaşım sistemi hastalıkları olarak bilinen rahatsızlıklar tansiyon, kalp romatizması, varis, kalp yetmezliği, kalp krizi, damar tıkanıklığı ve damar sertliğidir.

Anjiyo, kalp nakli, kalp pili ve baypas ameliyatı tıbbın ve teknolojinin bu hastalıklara sunduğu çözümlerdir.

Gelişen teknoloji sayesinde hastaların hem tanıları daha hızlı ve erken konmakta hem de tedavi süreçleri daha olumlu geçmektedir. Teknolojinin tıbba ve insan sağlığına büyüktür.

Teknolojinin bunun yanında olumsuz etkileri de vardır. Öncelikle bu aletler elektrik ile çalıştıklarından dolayı elektromanyetik alan oluştururlar. İnsan beyninin doğal olarak sahip olduğu kendi elektromanyetik alanı ile bu alan olumsuz şekilde etkileşime geçer.

Kablosuz cihazlar, lcd ve crt monitörler ile televizyonlar bu manyetik alan zararının en yoğun olduğu teknolojik aletlerdir. Bunlar insan kimyasını ve insan vücudunu olumsuz yönde etkiler.

images

Teknolojik Gelişmelerin İnsan Yaşantısına Olumlu ve Olumsuz Etkileri Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Fatih Sultan Mehmet dedi ki:

    Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolaşım sistemimizin sağlığı ile ilgili rahatsızlıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin en önemlileri anjiyo, stent, baypas ameliyatı, kalp nakli, kalp kapağı ameliyatı ve kalp pilidir. Anjiyo, sorunlu kalp ve vücut damarlarının tespitinde kullanılan özel bir görüntüleme yöntemidir. Anjiyo yöntemi ile görüntülenen damarlarda daralma ya da tıkanma tespit edildiğinde ise damarın içerisine stent isimli bir parça yerleştirilir. Baypas ameliyatı, kalbi besleyen damarların tıkanması ve daralması durumunda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dolaşım sistemi ile ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılan bir başka yöntem ise kalp naklidir. Kalp kapağı nakli ise kalp kapaklarının görevini yapamaz hale geldiği durumlarda uygulanır. Bunların dışında kalp atışını düzenlemek amacıyla hastaya kalp pili takılır.

    “Teknolojik Gelişmeler ve Dolaşım Sistemi” ile ilgili konu anlatımında günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolaşım sistemimizin sağlığı ile ilgili rahatsızlıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yöntemlerin neler olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemlerin hangi durumlarda ve nasıl uygulandığını da öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz