Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Teknolojik Gelişmelere Bağlı Olarak Hangi Çevre Sorunları Ortaya Çıkmıştır? Araştırınız.

Aşağıda teknolojik gelişmelere bağlı olarak hangi çevre sorunları ortaya çıkmıştır araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Teknolojik gelişmeler teknik kolaylıklar sağladığı gibi çevreye de zararlar verebilir. Teknolojik gelişmeler insanların hayatlarını kolaylaştırmak için vardır. Amacının dışında kullanılan her şey zarara neden olur. Teknolojinin amacının dışında kullanılması da birçok yönden zarara neden olur. Bunların arasında çevreye olan zararlar da bulunmaktadır.

Teknolojik gelişmeler olarak üretilen motorlar çevreye zarar vermektedir. Çevreye zarar veren motorlar, küresel ısınmaya neden olmaktadır. Küresel ısınma, atmosfere sera gazının salınması nedeniyle meydana gelir. Karbon salınımı da buna neden olmaktadır. Endüstriyel gelişmeler sanayi alanlarında teknoloji ne kadar gelişse de çevrenin kirlenmesi engellenemez.

Bir diğeri ise gürültü kirliliği alanında yaşanan çevre sorunlarıdır. Araçların gürültülü çalışması, inşaatlarda çalışan makinelerin gürültülü çalışması, ses sistemleri nedeniyle yüksek sesle müzik dinlemek gibi durumlar çevre sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Toprak kirliliği bakımından da geliştirilen tarım teknolojileri, toprağa zarar vermektedir. Toprağın özellikleri kaybolmaktadır. Bu nedenle bitkiler ve hayvanlar hayati olarak etkilenmekte ve doğal bitki örtüsü bozulmakta, besin zinciri de zarar görmektedir.

Su kirliliği olarak da gemilerde kullanılan teknolojilerin denizlere zarar vermesi, yakıtların doğaya karışması gibi durumlar çevre sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Çevre sorunları bu şekilde canlılara da zarar vermektedir.

Teknolojik Gelişmelere Bağlı Olarak Hangi Sorunları Ortaya Çıkmıştır Araştırınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz