Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Ağustos 2021

Teknolojide Meydana Gelen Gelişmeler Hayatımızı Nasıl Etkiler

Teknolojik Değişmelerin Hayatımıza Etkisi, Teknolojide Meydana Gelen Gelişmeler Hayatımızı Nasıl Etkiler

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve bu gelişmeler insan hayatını etkilemektedir. Teknoloji ve teknolojik ürünlerin hedef kitlesi insanlar olduğundan ortaya çıkan her yeni ürün ve hizmet doğal olarak insanları birinci dereceden etkilemektedir.

Özellikle teknolojiyi yakından takip eden insanlar yeni çıkan teknolojik aletleri hemen edinerek bu aletleri kullanmaya başlamaktadır. Yeni nesil teknolojilerin amacı hayatımızı kolaylaştırmak olduğundan bu ürünlere sahip olan kişiler daha rahat ve kolay bir hayata sahip olmaktadır. Ancak teknolojinin insan hayatına zararları da yok değildir. Özellikle bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi aletler bazı insanlarda bağımlılığa sebep olabilmekte ve bu da kişilerde önemli problemlere yol açmaktadır.

Teknolojik aletleri ihtiyaçtan fazla kullanmak aynı zamanda zaman kaybı demektir. Teknoloji aynı zamanda çocuklarda da yaratıcılığın gelişmesini engellemektedir. Eskiden tahtadan atlarla oynayan çocuklar günümüzde televizyon ya da bilgisayar karşısında kendilerine hiç de faydası olmayan oyunlar ve görsellerle vakit geçirmektedir. Kısaca teknoloji bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan hayatımızı kabusa çevirebilme özelliğine sahiptir.

Teknolojik Gelişmeler Hayatımıza Nasıl Etki Eder Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz