Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Teknoloji Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu?

Bu yazımızda teknoloji olmasaydı hayatımız nasıl olurdu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bilim ve teknik geliştikçe, her teknik ilerleme de yeni bir teknik ilerleme için ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bilim ve teknik, teknolojinin gelişmesini sağlar. Yapılan deneyler, gerçekleşen buluşlar, her geçen gün hayatımızı doğrudan etkileyecek şekilde sosyal hayatımızda yerini bulmaktadır.

Sanayi Devrimi’nden bu yana makineleşmenin her alanda artarak devam etmesi ve sonunda insanların sosyal hayatına kadar girmesi, bilişimin insani bir ihtiyaca dönüşmesini de sağlamıştır. Temelde insani bir ihtiyaç olan teknik ilerleme, insanın hayal gücüyle doğrudan ilişkilidir.

Teknoloji sayesinde, sağlık, eğitim, ulaşım hizmetleri alanlarında önemli insani gelişmeler yaşanmıştır. Fakat teknik ilerleme hiçbir zaman medeniyet kurmaya bir araç teşkil etmemiştir. Silah sanayinin de gelişmesini sağlayan teknoloji insanların ve diğer canlıların da hayatını olumsuz etkilemiştir.

Teknolojinin zararları ve yararlı tarafları vardır. Önemli olan yararlı taraflarını kullanarak, toplum ve insanlık yararına çalışmaktır.

Teknoloji olmasaydı hayatımız şu şekilde olurdu:

*Çok fazla zaman kaybı yaşardık.

*Hastalıklara çare üretemezdik.

*Teşhis ve tedavi yöntemleri geliştiremezdik.

*Ulaşım özgürlüğümüz kısıtlı olurdu.

*Daha doğal beslenirdik.

*Daha doğal sosyal bir hayatımız olurdu.

*Haberleşmede sıkıntılar yaşardık.

*Bilgiye ulaşmada sıkıntılar yaşardık.

*Doğal afetlerin zararlarının azaltılmasında sıkıntılar yaşardık.

Teknoloji bir silah gibidir. Kimin elinde olduğuna göre değişir. Bu nedenle yararlı işler için kullanılmalı ve insanlık adına değerlendirilmelidir. Teknik ilerlemenin faydası o zaman anlaşılabilir.

Teknoloji Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Feride dedi ki:

  Aynı senin gibi süper

 2. Enes dedi ki:

  Arkadaşlar teknoloji güzel bişe ama onu güzel seylerde kullandin zaman güzel bişe ama bizim insanoglu kötü seylerde kullaniliyu teknoloji gelisti sohbet hic bise kalmadi anlican ben teknoloji gelismis olmasi bi yandan seviniyurum bi yandan Üzülüyum teknolojinin sevindim nokta hayatimiİ kolaylastiriyu daha söyleyecem o kadar sey var ki ama teknolojinin gelişmesinde üzüldüm noktada hani teknolojiyi o kadar gereksiz seylere kullaniyuruz anlatamam

  1. Ebrar dedi ki:

   Bencede doru

 3. sema dedi ki:

  Yalan söylemek yok, teknoloji olmasa hayatın anlamı olmazdı ki :)

 4. Ahmet Eren dedi ki:

  Bence teknoloji olmasaydı insanlar hantallaşmak yerine daha da serileşirlerdi, doğal beslendikleri için sağlıklı olurlardı. Şahsen ben ileri zamanlarda teknolojisiz bir hayat hayaşamayı öngörüyorum. TEŞEKKÜRLER.

  1. admaljfada dedi ki:

   rica ederim gerizekalı

 5. dicle dedi ki:

  Teknoloji olmasaydı hayatımız çok zor olurdu her yaptığımız iş büyük zamanımızı alırdı ve bu kadar kolay olmazdı. Bu hususları madde madde çok güzel açıklamışsınız.

  1. Ece öztuna dedi ki:

   Bence çok harika

Yorum Yaz