Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Teknoloji Bilgili Olmakla Gelişir Nedeni Örnekler

Teknoloji Bilgili Olmakla Gelişir Nedeni Örnekler Vererek Açıklayalım.

İnsanların hayatında bazı kolaylıklar sağlayan aletlerin icadı veya geliştirilmesi için gereken bilgilere ve adımların uygulanmasına teknoloji denmektedir. Teknolojinin ortaya çıkması için insanlar yetenekli ve çalışkan olmalıdır. Yetenekten kasıt insanın bilgileri doğrultusunda işi yapabilmesi için bulundurduğu kabiliyettir. Bir öğrencinin her dersi çok iyi durumdayken beden eğitimi dersinden kötü not almasının nedeni öğrencinin beden eğitimine olan yeteneksizliğidir. Öğrenciye ne kadar anlatılırsa anlatılsın öğrenci yine de beden eğitiminde zorlanacaktır çünkü bazı konularda yetenek olmadan çok başarılı olunamaz. Yetenek doğuştan var olan bir durumdur ve bazı alanlar için zeka ile de ilişkisi olabilmektedir.

Bunun yanında teknoloji bilgi olmadan gelişemez. Teknoloji gelişimi bilgili bir kişinin elindedir ve ancak o kişiler tarafından sağlanabilir. Yapılan yeni çalışmalarla yeni adımlar atılır, yeni bilgiler elde edilir ve tekrar tekrar deneyerek elde edilen bilgilerle teknoloji ilerletilebilir. İnsan teknoloji konusunda bilgi sahibi olmadan bir ilerleme kaydedemez.

Graham Bell telefon ile ilgili sahip olduğu bilgileri doğrultusunda telefon üzerine bazı gelişmeler kaydetti. Deneyleriyle daha fazla bilgi elde ederek tellerin sesleri iletkenliği ile ilgili çalışmalarını belirli bir noktaya vardırdı. Bu şekilde çalışmalarını ilerleterek telefonun icadına kadar yol almıştır.

Teknoloji Bilgili Olmakla mı Gelişir Nedeni Hakkında Kısaca Bilgi Vererek Örnek İle Açıkladık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz