Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda teknoloji bağımlılığı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji hayatımızın her alanındadır. Gün geçtikçe bilimin gelişmesi teknolojinin gelişmesine vesile olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi de etrafımızda teknik cihazların çoğalması anlamına gelmektedir. Teknoloji sayesinde her işimizi zamana, mekana ve mesafeye bağlı kalmadan hemen hallederiz.

Teknolojinin yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Teknolojinin zararları insan sağlığı açısından geri dönüşü olmayan sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Teknolojinin neden olduğu sağlık sorunlarından biri de bağımlılıktır. Teknoloji bağımlılığı insanlarda birçok sağlık sorunun yaşanmasını da tetiklemektedir.

Teknolojinin neden olduğu bağımlılık özellikle internetin keşfi, yayılması ve akıllı telefonun icat edilmesiyle baş göstermiştir.İnsanlar günlerinin önemli bir bölümünü teknik cihazların başında ve karşısında geçirmektedir. Bunun farkında olmadan enerji ve zaman zayiyatına neden olmaktadırlar.

Teknoloji bağımlılığının ileri boyutlarında çevreye zarar verme, öfke kontrolü sorunu yaşama, gerçek ile hayali karıştırma, düşüncede ve davranışta bozukluk gibi bağımlılık sorunları yaşanmaktadır. Teknoloji bu yönleriyle oldukça zararlıdır. Bu nedenle ölçülü ve tutarlı olarak kullanılması gerekir.

Teknoloji hayatımızda olmazsa olmazdır. Teknolojiyle yaşamayı öğrenmek gerekir. Bununla beraber teknolojiden korunmak da gerekir. Teknolojinin zararlarından korunmak için iradeli bir kullanım gerçekleştirmemiz gerekir. İnsan iradesine göre teknoloji faydalı ve gerekli olduğu yerlerde kullanılması gereken bir araç olmalıdır. Teknolojinin amaç olması bütün düzeni alt üst etmektedir.

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Reyhan dedi ki:

  Ben bunu yarışma için alıyorum ama benim buradan kopya çekmem yasak. Ama yinede burada yazanlar bana daha güzel bir gikir verdi

  1. Barkın dedi ki:

   Sen nerede okuyorsun ben barkın

 2. irem dedi ki:

  ben yarışma için yazıyorum bir yerden kopya almam yasak ama buradan güzel bir sonuç çıkaracağıma eminim

  1. Anonim dedi ki:

   Hangi okul

 3. emir dedi ki:

  aynen cok guzel elinize saglik

 4. Anonim dedi ki:

  Orada kompozisyon 5 tane kıta var ama kompozisyonda 3 kıta var giriş ,gelişme,sonuç ama yine de güzel

  1. Armyna dedi ki:

   3 ten fazlada paragraf olabilir 😏

 5. mine dedi ki:

  çok işime yaradı kim yazdıysa emeğine sağlık beğendim.

 6. ömer dedi ki:

  Son zamanlarda herkesin teknoloji bağımlılığı beni korkutuyor. 5 yaşındaki kardeşim bile tabletsiz durmak istemiyor. Arkadaşlarımla buluştuğumuzda telefonla ilgilenmekten iki dk sohbet edemiyoruz malesef :(

  1. maliğin adamı dedi ki:

   bizene senden ya. :)

  2. Hira dedi ki:

   Aynen Çok teşekkürler ve elinize sağlık ödevimde çok işe yaradı

   1. Serhat dedi ki:

    Aynen katılıyorum

  3. EGEBERK dedi ki:

   KARDEŞİM ÇOK HAKLISIN. BU OLAYA BİR DUR DEMEMİZ LAZIM. KEŞKE 1 AY BOYUNCA ELEKTRİK OLMASA DA ANLASALAR ARKADAŞLARIN DEĞERİNİ. :(

Yorum Yaz