Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda teknoloji bağımlılığı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji hayatımızın her alanındadır. Gün geçtikçe bilimin gelişmesi teknolojinin gelişmesine vesile olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi de etrafımızda teknik cihazların çoğalması anlamına gelmektedir. Teknoloji sayesinde her işimizi zamana, mekana ve mesafeye bağlı kalmadan hemen hallederiz.

Teknolojinin yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Teknolojinin zararları insan sağlığı açısından geri dönüşü olmayan sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Teknolojinin neden olduğu sağlık sorunlarından biri de bağımlılıktır. Teknoloji bağımlılığı insanlarda birçok sağlık sorunun yaşanmasını da tetiklemektedir.

Teknolojinin neden olduğu bağımlılık özellikle internetin keşfi, yayılması ve akıllı telefonun icat edilmesiyle baş göstermiştir.İnsanlar günlerinin önemli bir bölümünü teknik cihazların başında ve karşısında geçirmektedir. Bunun farkında olmadan enerji ve zaman zayiyatına neden olmaktadırlar.

Teknoloji bağımlılığının ileri boyutlarında çevreye zarar verme, öfke kontrolü sorunu yaşama, gerçek ile hayali karıştırma, düşüncede ve davranışta bozukluk gibi bağımlılık sorunları yaşanmaktadır. Teknoloji bu yönleriyle oldukça zararlıdır. Bu nedenle ölçülü ve tutarlı olarak kullanılması gerekir.

Teknoloji hayatımızda olmazsa olmazdır. Teknolojiyle yaşamayı öğrenmek gerekir. Bununla beraber teknolojiden korunmak da gerekir. Teknolojinin zararlarından korunmak için iradeli bir kullanım gerçekleştirmemiz gerekir. İnsan iradesine göre teknoloji faydalı ve gerekli olduğu yerlerde kullanılması gereken bir araç olmalıdır. Teknolojinin amaç olması bütün düzeni alt üst etmektedir.

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ömer dedi ki:

    Son zamanlarda herkesin teknoloji bağımlılığı beni korkutuyor. 5 yaşındaki kardeşim bile tabletsiz durmak istemiyor. Arkadaşlarımla buluştuğumuzda telefonla ilgilenmekten iki dk sohbet edemiyoruz malesef :(

    1. maliğin adamı dedi ki:

      bizene senden ya. :)

Yorum Yaz