Tarnish İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Tarnish İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Tarnish Nedir?

Tarnish, bir metal yüzeyinde zamanla oluşan matlaşma ve kararma durumudur. Genellikle metalin havadaki nem, kimyasallar veya temas halindeki diğer maddelerle reaksiyona girmesi sonucu meydana gelir.

Örnek Cümleler:

 1. The silverware is tarnished and needs to be polished. (Gümüş takımı matlaşmış ve parlatılması gerekiyor.)
 2. The copper statue has begun to tarnish due to exposure to the elements. (Bakır heykel, doğal unsurlara maruz kaldığı için matlaşmaya başladı.)
 3. The brass doorknob has a slight tarnish on it. (Bakır kapı kolu üzerinde hafif bir matlaşma var.)
 4. The metal jewelry has a tarnish that needs to be removed. (Metal takıda giderilmesi gereken bir matlaşma var.)
 5. The old silver mirror has a lot of tarnish. (Eski gümüş ayna çok matlaşmış durumda.)
 6. The metal plaque has a tarnish that is difficult to remove. (Metal plakada çıkarılması zor bir matlaşma var.)
 7. The antique silverware has a beautiful tarnish that adds to its character. (Antika gümüş takımın güzel bir matlaşması var ve karakterine katkıda bulunuyor.)
 8. The metal fence has a tarnish that gives it a rustic look. (Metal çit, rustik bir görünüm kazandıran bir matlaşma var.)
 9. The brass lamp has a tarnish that makes it look old and worn. (Bakır lamba, eski ve yıpranmış bir görünüm kazandıran bir matlaşmaya sahip.)
 10. The silver tea set has a slight tarnish that will need to be polished before use. (Gümüş çay takımında kullanımdan önce parlatılması gereken hafif bir matlaşma var.)
 11. The metal toolbox has a tarnish that is hard to remove. (Metal alet çantasında çıkarılması zor bir matlaşma var.)
 12. The old brass doorknob has a beautiful tarnish that gives it character. (Eski bakır kapı kolu güzel bir matlaşmaya sahip ve karakter kazandırıyor.)
 13. The metal picture frame has a tarnish that detracts from the photo. (Metal resim çerçevesinde fotoğraftan dikkati çeken bir matlaşma var.)
 14. The silver necklace has a tarnish that needs to be cleaned before it can be worn. (Gümüş kolyede giyilmeden önce temizlenmesi gereken bir matlaşma var.)
 15. The metal watch has a tarnish that makes it difficult to read the time. (Metal saatte zamanı okumayı zorlaştıran bir matlaşma var.)
 16. The antique silver teapot has a beautiful tarnish that shows its age. (Antika gümüş çaydanlıkta yaşını gösteren güzel bir matlaşma var.)
 17. The metal vase has a tarnish that gives it a vintage

look. (Metal vazoda, nostaljik bir görünüm kazandıran bir matlaşma var.)
18. The silver candlestick holder has a tarnish that needs to be polished for the dinner party. (Gümüş mumluk tutacağında, akşam yemeği için parlatılması gereken bir matlaşma var.)

 1. The metal door has a tarnish that adds to its rustic charm. (Metal kapıda rustik cazibesine katkıda bulunan bir matlaşma var.)
 2. The silver platter has a tarnish that is not very noticeable, but still needs to be removed. (Gümüş tabakta pek fark edilmeyen bir matlaşma var, ancak yine de çıkarılması gerekiyor.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.