Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Tarlada İzi Olmayanın Harmanda Yüzü Olmaz Anlamı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Tarlada İzi Olmayanın Harmanda Yüzü Olmaz Anlamı

461561Her insanın hayatı boyunca ihtiyaç duyduğu temel ihtiyaçların yanı sıra bir de keyfi olarak daha iyi bir yaşam sürebilmek için sahip olmak istedikleri şeyler vardır.

İnsanlar gerek zorunlu ihtiyaçlarını gerekse kendi istekleri doğrultusunda yaşam standartlarını yükseltmek için kendilerine hedef gösterdikleri isteklerini elde edebilmeleri için belirli bir çaba göstererek emek harcamaları gerekmektedir. Bu nedenle de insanların  gösterdiği çaba ile elde ettikleri sonuçlar aslında doğru orantılıdır yani insanlar ne kadar çok çaba gösterip emek harcar ise o kadar çok istedikleri şeylere ulaşabileceklerdir. Bu durumu tarım faaliyetlerine de benzetebiliriz. Mesela; bir çiftçi tarlaya ne kadar çok ekin eker ise o kadar çok ürün elde eder.

İnsanlar yaşamlarının her anında çalışmak ve bir şeyler için sürekli çaba sarf etmek durumundadır ki bu çabaların sonucunu da görürler. Örneğin; ders çalışan bir öğrenci derslerinde daha başarılı olacaktır ya da sınavlara çalışan öğrenciler istedikleri meslekler ile ilgili eğitim veren okullara daha rahat bir şekilde yerleşebilir.

 

Kısacası; insanlar hayatları boyunca kendilerine büyük hedefler koymalıdır ve bu hedeflerine odaklanarak yoğunlaşmalıdır ve böylece ellerinden gelen çabayı göstererek kendilerine koymuş oldukları hedefleri gerçekleştirebilirler. Çünkü insanlar çaba gösterdikleri ve emek sarf ettikleri kadar hayallerine ulaşırlar. Fakat emek göstermeyen ve çaba sarf etmeyen insanlar da sadece bir şeyler istemekle yetinirler ve istedikleri ile kalırlar ve bu istediklerini elde edemezler.

Tarlada İzi Olmayanın Harmanda Yüzü Olmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bizimle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781