Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Tarımın Gelişmesi İçin Neler Yapılabilir?

Aşağıda tarımın gelişmesi için neler yapılabilir kısaca olarak ele alacağız.

Tarım insanın dünya üzerindeki varlığından bu yana yapılmaya devam edilen bir faaliyettir. Tarihin çeşitli safhalarında çeşitli gelişmelerin yaşanmasıyla sürekli bir ilerleme halinde olmuştur. Tarımın gelişmesi toprağa bağlı yaşamın tercih edilmesi ve sosyal hayatın buna bağlı olarak şekillenmesiyle ilgilidir.

Tarımın gelişmesi için günümüzde doğal kaynakların doğru kullanımı, sulama ihtiyacının karşılanması, ilaçlama, aşılama ve gübreleme faaliyetlerinin zararsız bir şekilde yapılması, devletin ekonomik destek sağlaması, serbest piyasada enflasyonun azaltılması, ithalat ve ihracat dengelerinin buna bağlı olarak düzenlenmesi gerekir. Sanayi toplumlarında toprağa bağlı hayatın teşvik edilmesi gerekir. Teşvikler sayesinde tarım faaliyetlerinde bir artış görülebilir. Bunun için şehirleşme politikalarının da belirlenmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. semra dedi ki:

    Tarımın gelişmesi için daha sağlıklı ve verimli tohumlar üretilmeli, makineleşme olmalı, çiftçiler desteklenmeli, sulama alanları genişletilmeli ve bu yönde projeler geliştirilmeli bence.

Yorum Yaz