Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Tarımda Makineleşmenin Olumlu ve Olumsuz Ne Gibi Sonuçları Olmuştur? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Aşağıda tarımda makineleşmenin olumlu ve olumsuz ne gibi sonuçları olmuştur düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Tarım faaliyetleri, bitki örtüsü, toprak özellikleri ve yeryüzü şekillerine bağlı olarak gelişen ve değişen faaliyetlerdir. Toprağa bağlı faaliyetlerde bakım, takip, hasat gibi olayların mütemadiyen gerçekleşmesi ve yerinde, zamanında ve kıvamında yapılması gerekir.

Günümüzde gelişen ve yaygınlaşan teknoloji sayesinde tarımda makineleşme hızla artmaktadır. Tarımda makineleşmenin olumlu yanları, zaman ve enerji tasarrufu sağlaması, iş gücünün artması, üretimin artması ve kalitenin oluşmasıdır. Tarımda makineleşmenin olumsuz yanları ise toprak yapısının bozulması, bitki örtüsünün zarar görmesi, toprağın ve havanın kirlenmesi gibi durumlar olarak yaşanmaktadır. Yine de tarımda makineleşme artmaya devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Çağla dedi ki:

    selam kankiler, Tarımda Makineleşmenin Olumlu ve Olumsuz Ne Gibi Sonuçları Olmuştur? Düşüncelerinizi Söyleyiniz. yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim İzmir birincisi Çağla olarak herkesi öptüm.

Yorum Yaz