Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Tarihi Eserleri Korumak Yurttaşlık Görevidir Konulu Kompozisyon

Tarihi eserleri korumak yurttaşlık görevidir konulu kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Tarihi eserler topraklarımızda geçmiş tarihlerde yaşayan medeniyetlerin izlerini taşıyan ipuçlarıdır. Bizlere geçmişteki insanların yaşantıları hakkında bazı bilgiler sunan tarihi eserleri korumak en önemli görevlerimizden biridir. Bu eserler korunarak sonraki nesillere de aktarılmalıdır çünkü insanlığın ortak değerleridir. Her nesilde tarih bilinci yer etmelidir, tarihten ders çıkarılmalıdır ve bu, tarihi eserlerin korunmasıyla mümkün olmaktadır. Tarihini bilmeyen toplumlar birbirine bağlanamaz, birlik beraberlik sağlayamaz. Tarihi eserler tarihi bilincin oluşmasına aracılık eden araçlardır. Tarihi eserler özenle korunmalıdır ve bunun bir vatandaşlık görevi olduğu unutulmamalıdır.

Ayrıca tarihi eserler sayesinde ülkemizde turizm de canlanmaktadır. Ülkemizdeki tarihi eserleri görmek için gelen turistler, ülkemize döviz kazandırmakta ve ekonomiyi canlandırmaktadır. Yani vatani sorumluluk haricinde maddi bir boyut da kazanmaktadır. Tarihi eserlerin zenginliğinin de turizmin gelişmesi konusunda etkili olduğu açıktır. Ülkemiz de turizm açısından dünyada önemli bir yerdedir. Turizmi ve dünyadaki bu potansiyelimizi korumak adına da tarihi eserlerimize sahip çıkmalıyız.

aphrodisias_antik_kenti_tetrapylon

Tarihi Eserleri Korumak Yurttaşlık Görevidir İle İlgili Kısa Paragraf Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ozan dedi ki:

  Cok güzel olmuş teşekür ederim

 2. mine dedi ki:

  oldukça işime yaradı ödevim bitti süpersiniz ellerinize sağlık :)

 3. Yunus Emre dedi ki:

  Türkçe ödevimde ÇOK yardımcı oldu :)) :)) :))

 4. ece ışık dedi ki:

  Bu seferde sosyal ödevimde çok yardımcı oldu bu siteye çok şey borçluyum. :-) :-) :-)

 5. ece ışık dedi ki:

  İlk yorum benden gelsin bakalım…….. Türkçe ödevimde paragraf yazmama yardımcı oldu. Bunu yapana çok teşekkür ederim çok güzel hazırlamış

Yorum Yaz