Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2018

Tarih Tekerrürden İbarettir Ne Demek

Türk milleti yaşadığı savaşlar ve çekişmeler sonucunda yaşadığı tecrübeler ışığında bir çok yol gösterici sözler kaleme almışlardır. Bunlardan birisi olan tarih tekerrürden ibarettir sözünün anlamı konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz.

Tarih boyunca yaşanan olaylar hep bir neden ve sonuç ilişkisi içinde gelişmiştir ve bazen bir olayın birden fazla nedeni de olmuştur.

İnsanlar bazen geçmiş olaylardan ders alıp geleceklerini yönlendirmedikleri için aynı olayların benzerlerini de tekrar yaşamışlardır. İşte bu durumu anlatmak için tarih tekerrürden ibarettir sözü kaleme alınmıştır. Bu sözü Mehmet Akif Ersoy söylemiştir ve doğruluk payı oldukça yüksektir. Çünkü insanlar geçmişlerinden ders alıp geleceklerini ona göre şekillendirmez ise geçmişteki olayların benzerleri tekrar yaşanacaktır bu da insanları tekrar aynı sonuçlara götürüp zarara uğratacaktır.

Sonuç olarak; geçmişte büyüklerimizin söylediği sözlerin doğruluk oranı oldukça fazladır, geçmişten ders alıp geleceğimizi geçmişimizden ders alarak şekillendirmek ise en doğrusudur diyebiliriz.

Tarih Tekerrürden İbaret Ne Demektir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Süleyman Aksu dedi ki:

  Kenan Evren demişti ordan esinlenerek aklıma geldi bilmem anlatabildim mi

  1. sema dedi ki:

   bence süper kim yazdıysa sonsuz teşekkürler :) tam da istediğim gibi, okulun en güzel ve çalışkan kızı olarak beğendim, tembellere kapak olsun.

 2. Alii dedi ki:

  İlk yorum hahah

Yorum Yaz