Tape-Measure İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Tape-Measure İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Tape-Measure Nedir?

Tape-measure kelimesi Türkçe’de “ölçü bandı” anlamına gelmektedir. Bu araç genellikle inşaat ve marangozluk gibi alanlarda kullanılır ve bir nesnenin boyutlarını ölçmek için kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. I need to use the tape-measure to see how long this board is. (Bu tahtanın ne kadar uzun olduğunu görmek için ölçü bandına ihtiyacım var.)
 2. Can you hand me the tape-measure so I can check the dimensions of this room? (Bu odanın boyutlarını kontrol edebilmem için ölçü bandını bana verir misin?)
 3. The tailor used a tape-measure to get the perfect measurements for my new suit. (Terzi yeni takım elbisem için mükemmel ölçüleri almak için ölçü bandını kullandı.)
 4. I always keep a tape-measure in my toolbox for when I need to make precise measurements. (Hassas ölçümler yapmam gerektiğinde her zaman alet çantamda ölçü bandı bulundururum.)
 5. The carpenter used his tape-measure to make sure the shelves would fit perfectly in the space. (Marangoz rafların mükemmel şekilde uyacağından emin olmak için ölçü bandını kullandı.)
 6. My sewing teacher taught me how to properly use a tape-measure to measure fabric. (Dikiş öğretmenim bana kumaş ölçmek için ölçü bandını nasıl doğru kullanacağımı öğretti.)
 7. I can’t find my tape-measure anywhere, I think I left it at the construction site. (Ölçü bandımı hiçbir yerde bulamıyorum, sanırım inşaat sahasında unuttum.)
 8. The interior designer used a tape-measure to measure the height of the ceiling. (İç mimar tavanın yüksekliğini ölçmek için ölçü bandını kullandı.)
 9. I need to go to the hardware store to buy a new tape-measure, mine is old and worn out. (Eski ve eskimiş olduğu için yeni bir ölçü bandı almaya hırdavatçıya gitmem gerekiyor.)
 10. The architect used a tape-measure to measure the distance between the two buildings. (Mimar iki binanın arasındaki mesafeyi ölçmek için ölçü bandını kullandı.)
 11. The seamstress used her tape-measure to ensure that the dress she was making would fit perfectly. (Terzi yapmakta olduğu elbisenin mükemmel şekilde oturması için ölçü bandını kullandı.)
 12. My dad always taught me to measure twice and cut once, so I always use my tape-measure to make sure I get it right. (Babam her zaman iki kez ölç, bir kez kes felsefesi ile beni yetiştirdi, bu yüzden her zaman ölçü bandımı kullanırım.)
 13. The contractor used

his tape-measure to measure the size of the windows for the new building. (Yeni binanın pencerelerinin boyutunu ölçmek için müteahhit ölçü bandını kullandı.)
14. I can’t believe I forgot my tape-measure at home, now I can’t finish this project. (Evde ölçü bandımı unuttuğuma inanamıyorum, şimdi bu projeyi tamamlayamayacağım.)

 1. The plumber used his tape-measure to measure the length of the pipes he needed to install. (Tesisatçı kurması gereken boruların uzunluğunu ölçmek için ölçü bandını kullandı.)
 2. My mom always used to measure my height with a tape-measure on my birthday. (Annem doğum günümde boyumu her zaman ölçü bandıyla ölçerdi.)
 3. The fashion designer used a tape-measure to measure the models and ensure the clothes would fit perfectly. (Moda tasarımcısı modelleri ölçmek ve giysilerin mükemmel şekilde oturmasını sağlamak için ölçü bandını kullandı.)
 4. I accidentally cut the board too short because I didn’t use my tape-measure, now I have to start over. (Ölçü bandımı kullanmadığım için tahtayı yanlışlıkla çok kısa kestim, şimdi yeniden başlamam gerekiyor.)
 5. The construction worker used a tape-measure to measure the distance between the support beams. (İnşaat işçisi destek kirişleri arasındaki mesafeyi ölçmek için ölçü bandını kullandı.)
 6. I always make sure to put my tape-measure back in its proper place so I don’t lose it. (Ölçü bandımı kaybetmemek için her zaman onu uygun yerine geri koyduğumdan emin olurum.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.