Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Takip Mesafesi Nasıl Hesaplanır?

Bu yazımızda takip mesafesi nasıl hesaplanır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Araçların kara yollarında seyrederken trafik kurallarına uyması gerekir. Sürücüler için ve araçlar için özel kurallar vardır. Trafik kuralları araçlar, sürücüler ve yayalar içindir. Araç bakımının tam olması, sürücülerin araç içi ve araç dışı trafik kurallarına uyması, yayaların kurallara uygun hareket etmesi trafik yoğunluğunu azaltır ve güvenliği arttırır.

Trafikte güvenliği arttıran önlemlerden biri de takip mesafesidir. İki araç arasındaki mesafeye takip mesafesi denir. Bu mesafenin belli bir ölçüsü vardır. Takip mesafesi, bir aracın hızının yarısı kadardır. Takip mesafesi hesaplaması Araç hızı/2 şeklinde hesaplanmaktadır. 100 kilometre saat hızla giden bir araç öndeki aracı 50 metre mesafeyle takip edebilir. Bu trafik kuralıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    bunları yazana teşekkürler, takip mesafesi hesaplama kısa yazılmış ben açık sözlü olmak gerekirse beğendim, böyle siteler daha çok olsa keşke :)

  2. halide dedi ki:

    Takip mesafesi kendi aracımızın, kilometre cinsinden, saatteki hızının yarısı kadar metre mesafeden, önümüzdeki aracı takip etmek şeklinde hesaplanmaktadır.

Yorum Yaz